Kevin Spacey si zahrá spisovateľa Gorea Vidala

23.07.2017 00:00
Kevin Spacey
Herec Kevin Spacey na archívnom zábere. Autor: ,

Americký herec Kevin Spacey si zahrá zosnulého spisovateľa, dramatika, scenáristu, herca a politika Gorea Vidala.

Umelca, ktorý skonal v roku 2012, stvárni v najnovšom filme spoločnosti Netflix, ktorý sa bude venovať životu tejto osobnosti. Réžie novinky sa ujme Michael Hoffman a Andy Paterson sa pod ňu podpíše ako producent.

Projekt je momentálne v štádiu predprodukcie, samotné nakrúcanie by malo odštartovať v auguste v Ríme. Podľa zdrojov magazínu The Hollywood Reporter sa uskutoční aj na pobreží Amalfi, kde sa nachádza Vidalova preslávená vila La Rondinaia. Na pobreží by sa mala odohrávať väčšina filmu.

Gore Vidal si spomínané sídlo kúpil v roku 1972 a natrvalo v ňom žil do roku 1993. Počas svojho pobytu v ňom hostil mnoho osobností, ako sú napríklad Mick Jagger, Susan Sarandon, Hillary Clinton, Lauren Bacall, Paul Newman and Joanne Woodward. V roku 2004 ju Vidal predal a od roku 2015 je znova na predaj. Umelec sa v rámci filmovej tvorby podieľal na filmoch ako Suddenly Last Summer (1959) či Ben Hur (1959). Po tom, ako sa presťahoval do Talianska, sa spriatelil s filmárom Federicom Fellinim a zahral si v jeho snímke Rím (1972). V juhoeurópskej krajine tiež napísal mnoho svojich románov, vrátane diela Washington, D.C. (1967).

#rola #Kevin Spacey #Gore Vidal
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Opekačka dnes nie je pre vás veľmi šťastný nápad, zraníte sa.
Všetko má svoj význam, aj vy to čoskoro...

+ Doprajte si dostatok spánku a neponocujte, vaše telo to už nezvláda.
Nešírte okolo seba nervozitu, snažte...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk