Fešák z obrazoviek aj zlý chlapec! Rhys-Meyers oslavuje 40-ku

27.07.2017 18:00

Írsky herec Jonathan Rhys-Meyers, narodený 27. júla 1977, je filmovým fanúšikom známy zo snímok Blafuj ako Beckham, Zamatová extáza či Match Point.

Herec Jonathan Rhys Meyers na zábere z premiéry...
Herec Jonathan Rhys Meyers na zábere z premiéry seriálu Roots. Autor: SITA/AP, Charles Sykes

Na televíznej obrazovke stvárnil Elvisa Presleyho v biografickej seriáli Elvis, čo mu prinieslo Zlatý glóbus, a tiež kráľa Henricha VIII. v historickej dráme Tudorovci.

So snímkou ​​Blafuj ako Beckham prišiel Rhys-Meyers v roku 2002 aj do Karlových Varov. Film, ktorý odštartoval aj úspešnú kariéru britskej krásky Keiry Knightleyovej, rozpráva o osemnásťročnom indickom dievčati Jess, ktoré miluje futbal a chcela by byť rovnaká ako jej idol – futbalista Beckham. Pohľadný mladík bol k videniu aj vo filmoch guvernantka či Strata sexuálnej nevinnosti.

Rhys-Meyers sa narodil v roku 1977 v írskom Dubline, neskôr sa jeho rodina presťahovala do Corku. Otec rodinu opustil, keď mal Jonathan tri roky, a zanechal jeho matku so starosťou o neho a troch mladších bratov. Rhys-Meyersove problémy potom kulminovali v dobe dospievania a vyvrcholili v šestnástich vylúčením zo školy. Objavil ho však castingový agent a pozval ho na konkurz.

Herec Jonathan Rhys Meyers ako Alexander...
Herec Jonathan Rhys Meyers ako Alexander Grayson v seriáli Dracula.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Jonathon Hession

Výraznejšiu príležitosť mu dala až politická dráma Michael Colins a predovšetkým fiktívna hudobná biografia Zamatová extáza. Hranie vraj Jonathana zachránilo od ulice a väzenia. Nie však od drog a alkoholu, keďže herec musel absolvovať niekoľko odvykacích kúr a pre jeho problémy s návykovými látkami bolo údajne ohrozených aj niekoľko projektov. Posledné roky sa však drží v úzadí a zdá sa, že svojich démonov závislosti skrotil.

Rhys-Meyers tiež netají, že má rád hudbu, najviac asi legendárneho Boba Marleyho. Sám je talentovaný hudobník, spieva írske tradicionály a svoje vlohy predviedol aj v snímke Zamatová extáza, ktorý ťaží z nedávnej histórie pop kultúry prvej polovice sedemdesiatych rokov. Pracoval tiež ako model v reklamnej kampani pre parfumy Hugo Boss.

#štyridsať #kariéra #jubileum #Jonathan Rhys Meyers #film #drogy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaspievajte si nahlas, bude vám ihneď lepšie na duši.
Neobávajte sa straty zamestnania, nič také sa na vás...

+ Doprajte si dostatok spánku a neponocujte, vaše telo to už nezvláda.
Nešírte okolo seba nervozitu, snažte...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk