Jake Gyllenhaal siahol na dno svojich hereckých možností

10.09.2017 15:34
Herec Jake Gyllenhaal.
Herec Jake Gyllenhaal. Autor: ,

Stronger, jeden z najočakávanejších filmov roka, mal svetovú premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte.

Tragické udalosti počas Bostonského maratónu znovu ožili na filmovom plátne pod režisérskou taktovkou Davida Gordona Greena. V hlavných úlohách si zahrali Jake Gyllenhaal a Tatiana Maslany. Okrem nich sa vo filme predstavili aj Miranda Richardson, Clancy Brown a Frankie Shaw.

Dráma Stronger zachytáva tie najťažšie okamihy v živote Jeffa Baumana, ktorý počas bombového útoku v Bostone prišiel o obe nohy. Samotnému útoku z roku 2013, počas ktorého umreli traja ľudia a vyše 100 bolo zranených, sa dej filmu venuje len okrajovo, v centre pozornosti je cesta k zotaveniu a opätovnému nájdeniu zmyslu života.

Stronger je strhujúcim príbehom o vôli žiť, o vzťahu dvoch mladých ľudí, ktorí prechádzajú jednou z najťažších skúšok v živote a príbehom o obyvateľoch Bostonu, ktorých spojili tragické udalosti. „Tento film nie je len o jednotlivcovi, je o komunite, ktorá si navzájom pomáhala. Nech už prechádzame v živote čímkoľvek, Jeff je dôkazom, že všetko sa dá zvládnuť,” uviedol počas sobotnej tlačovej konferencie Gyllenhaal, ktorý cítil nesmiernu zodpovednosť pri hraní Baumana.

Na slávnostnej premiére v Toronte sa zúčastnil aj samotný Jeff Bauman. V očiach mnohých je hrdina, on sám to tak nevníma: „Ľudia ma označujú za hrdinu, no pre mňa sú hrdinovia všetci, ktorí mi pomohli prežiť. Ľudia, ktorí ma zachránili, policajti, ktorí boli na mieste činu, keď sa to stalo, zamestnanci nemocnice, ktorí sa o mňa starali. Hrdinkou je pre mňa moja manželka, ktorá pri mne celý čas stála a moja mama,“ uzatvoril Bauman.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Bolesť hlavy vám naznačuje nedostatok spánku, oddýchnite si.
Nehádžte všetko na svojich kolegov, dobre...

+ Chýbajú vám vitamíny, ak nejete ovocie a zeleninu, poraďte sa v lekárni.
Neodkladajte prácu na neskôr,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk