Šeherezáda v Česku sklamala, mladých divákov nebaví

13.02.2011 01:34
Bergüzar Korelová a Halit Ergenç
Bergüzar Korelová a Halit Ergenç ako hlavní hrdinovia tureckej telenovely Tisíc a jedna noc.

To, čo už týždne platí na slovenského diváka, sa v Česku neosvedčilo. Turecká telenovela Tisíc a jedna noc nezabodovala v sledovanosti na obrazovke TV Nova.

Denník Blesk informoval, že seriál presunú na iný vysielací čas. Hoci prvé dni po štarte príbehu tureckej architekty s ťažko chorým synom prilákali veľké množstvo divákov, ďalší vývoj už nebol taký uspokojivý.

„Na romantický seriál sa pozerá necelého pol milióna divákov vo veku 15 až 54 rokov, teda cieľovej skupiny, pre ktorú televízie potrebujú predať reklamu. Zvyšok divákov – viac ako 800-tisíc – tvoria diváci nad 54 rokov,“ napísal Blesk.cz.

Prilákať mladého diváka v hlavnom vysielacom čase sa teda nepodarilo a TV Nova sa rozhodla seriál presunúť na vysielací čas 17.30. Stane sa tak už od pondelka 14. februára.

Na Slovensku sa už niekoľko týždňov seriál vysiela štyrikrát týždenne o ôsmej večer a dokonca v dvoch epizódach za sebou. Sledovanosť stále dosahuje vysoké čísla, pohybuje sa okolo milióna divákov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neprepadajte panike a upokojte sa inak ste pre ostatných zdrojom stresu.
Nešetrite na...

+ Nemali by ste odkladať očkovanie, inak hrozia vážne ochorenia v cudzine.
Riskovanie s hazardom...