Dagmar Sanitrová spomínala: Pre jedného učiteľa zmenila školu!

24.10.2017 16:15
Herečka Dagmar Sanitrová na archívnom zábere.
Herečka Dagmar Sanitrová na archívnom zábere. Autor:

Slovenská herečka Dagmar Sanitrová ako dieťa veľmi rada chodievala do školy.

„Ja som mala rada školu, nepamätám si, že by sa mi do nej niekedy nechcelo chodiť. Raz som ju síce musela vymeniť, lebo sme sa presťahovali do Dúbravky a tam sme mali jedného nepríjemného učiteľa, ktorý hádzal po žiakoch zväzky kľúčov. To ma hneď prvý deň tak vystresovalo, že som doma vyhlásila, že už viac do tej školy nevstúpim. Mama mi teda vybavila, aby som chodila naďalej do mojej starej milovanej školy na Miletičke, ktorú som napokon aj doštudovala,“ zaspomínala si v rozhovore.

Odjakživa mala pritom podľa vlastných slov najradšej literatúru. „Už od tretieho ročníka ZDŠ ma posielali na rôzne recitačné súťaže, tak sa vlastne spustilo také moje recitačné obdobie, postupne som pochodila nesmierne veľa Hviezdoslavových Kubínov a poéziu milujem dodnes,“ poznamenala 55-ročná rodáčka z Martina.

Neskôr sa na základe vzťahu k recitovaniu prihlásila aj do dramatického krúžku. „Chodila som k pani učiteľke Saške Skořepovej a tá spečatila môj osud. Keď som sa totiž po gymnáziu rozhodovala, čo ďalej, navrhla mi, či by som neskúsila herectvo. A bolo rozhodnuté. Že sa raz stanem herečkou, by mi pritom v živote nenapadlo, pôvodne som chcela byť učiteľka,“ zasmiala sa Sanitrová.

#láska #škola #literatúra #stres #Dagmar Sanitrová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Urobte si dnes krásny deň plný lásky a nabite sa pozitívnou energiou.
Dnes vám prídu do práce zlé správy,...

+ Uvedomte si svoje možnosti a začnite na sebe pracovať.
Posúvajte sa neustále ďalej, ak niečo neviete,...