Toto je nová kráľovná Alžbeta II.! Olivia Colman nahradí Clarie Foy

28.10.2017 11:00
Olivia Colman
Herečka Olivia Colman na odovzdávaní britských televíznych cien BAFTA v Londýne. Autor: ,

Anglická herečka Olivia Colman si zahrá v historickom seriáli The Crown (2016) americkej spoločnosti Netflix.

Štyridsaťtriročná rodáčka z Norwichu sa v tretej a štvrtej sezóne ujme role britskej kráľovnej Alžbety II., v ktorej vystrieda svoju kolegyňu Claire Foy. Tá v prvej a druhej sezóne stvárnila panovníčku v skorých rokoch jej vlády.

Za seriálom The Crown stojí britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Prvá sezóna, ktorá mala dovedna desať epizód, debutovala vlani v novembri a zamerala sa na posledné roky kráľovnej Alžbety II. ako princeznej a jej prvé roky na tróne. Okrem Foy si v projekte zahrali Matt Smith ako princ Filip, John Lithgow, ktorý sa ujal roly Winstona Churchilla, Vanessa Kirby v úlohe princeznej Margaréty či Jared Harris. Ten si zase zahral kráľa Juraja VI.. Séria má na konte dva Zlaté glóbusy. Jeden získala v kategórii Najlepší dramatický seriál a druhý si odniesla spomínaná Foy.

Britská herečka Claire Foy na zábere zo seriálu...
Britská herečka Claire Foy na zábere zo seriálu The Crown. Autor: Robert Viglasky/Netflix

Druhú sezónu The Crown ponúkne Netflix 8. decembra. Dejovo by mala bezprostredne nadviazať na udalosti z finálovej časti prvej sezóny. Záver by mal priniesť koniec funkčného obdobia britského premiéra Harolda Macmillana v roku 1963. Tretiu a štvrtú sériu projektu si spoločnosť ešte neobjednala, predpokladá sa však že seriál bude pokračovať. The Crown by mala podľa plánov sledovať šesť desaťročí Alžbetinej vlády.

#The Crown #seriál #rola #Olivia Colman
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Hydratujte svoje ruky po každom umývaní, kožné problémy ustúpia rýchlejšie.
Porozprávajte sa so svojou...

+ Vezmite si deň voľna a vyspite sa z jemnej nádchy, podchyťte to včas.
Pracovné aktivity nechajte na...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk