Potvrdené! Ďurianová bude už čoskoro posilou športu RTVS

20.11.2017 16:39
Marianna Ďurianová
Moderátorka Marianna Ďurianová. Autor:

Známa moderátorka sa po sedemnástich rokoch vracia do televízie, v ktorej začínala. Od januára budúceho roka bude v rámci Správ RTVS moderovať športový blok.

Marianna Ďurianová sa predsa len posadí do dlhšej pauze do moderátorského kresla. Po minulotýždňových dohadoch o jej možnom nástupe do relácie Góly – body – sekundy je už rozhodnuté. Po sedemnástich rokoch sa vracia do televízie, v ktorej v roku 2000 začínala.

"V prvom rade by som chcela RTVS poďakovať za príležitosť. Verím, že zúročím svoje pracovné skúsenosti z mediálnej oblasti, ktoré som za 17 rokov nadobudla. Uvedomujem si, že šport má na Slovensku špecifické postavenie v televíznom vysielaní, preto k tomu pristupujem s veľkým rešpektom a verím, že divákov nesklamem,“ uviedla.

RTVS sa podľa generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka pre spoluprácu rozhodla aj v súvislosti s proklamovanou ambíciou vybudovať tretí televízny okruh, zameraný predovšetkým na šport, kde sa po jeho spustení črtá ďalší priestor na jej uplatnenie.

„Obidvom stranám je jasné, že nároky na celkovú integritu vo verejnoprávnom médiu sú ďaleko komplexnejšie ako v akomkoľvek in om type média. Vo verejnoprávnom médiu je človek pod oveľa väčším drobnohľadom, a preto považujem nadviazanie spolupráce za obojstrannú profesionálnu výzvu, ktorá sa, dúfam, prejaví aj na priazni našich divákov, o ktorých nám predovšetkým ide,“ konštatoval Jaroslav Rezník.

K nástupu novej posily do televízie sa vyjadril aj vedúci Odboru športu RTVS Marcel Merčiak. „Tak ako v prípade našej každodennej práce pri mapovaní športového diania u nás i v zahraničí, sa s Mariannou Ďurianovou vynasnažíme o plnohodnotné a profesionálne pôsobenie na televíznej obrazovke, s ktorým budú diváci RTVS spokojní,“ dodal.

#RTVS #Marianna Ďurianová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte jesť aj zeleninu, ani neviete ako naozaj chutí.
Ak sa sústredíte na mnoho vecí naraz, vaša...

+ Neberte všetko veľmi vážne, snažte sa brať život s nadhľadom.
Ak sa nezačnete snažiť, môže sa stať, že...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk