Magálová ako Čachtická pani? Možno skôr Ficko, odkázala vraj Troškovi

16.01.2018 16:55
Kamila Magálová
Herečku Kamilu Magálovú chcel režisér Zdeněk Troška obsadiť do role Čachtickej pani. Autor:

Režisér Zdeněk Troška po premiére rozprávke Čertoviny nezaháľa. Momentálne má vraj rozpracované až dve rozprávky a už roky má pripravený scenár Čachtickej pani.

„Je to prepis Nižnánskeho románu, ktorý všetci poznajú. Ale je to o peniazoch,“ objasnil s tým, že na realizáciu scenára potrebuje nájsť sponzorov. Keď sa kedysi dávno zdalo, že by sa projekt mohol natáčať, požiadal Kamilu Magálovú, či by si nezahrala hlavnú úlohu. Peniaze sa však nakoniec nenašli.

„Videl som ju v opere Mária Stuartová, kde hrala vynikajúcim spôsobom Alžbetu, kráľovnú Anglicka a Írska, hovorím si – toto je Čachtická pani,“ spomína Troška. Prostredníctvom Zdeny Studenkovej, divadelnej kolegyne Kamily Magálovej, s ktorou pripravoval muzikál Hamlet, dostal reakciu na možné stvárnenie hlavnej postavy v pripravovanom filme. „Sú to kamarátky a Kamila mi odkázala, že ma pozdravuje a že pokiaľ sa nepoponáhľam s Čachtickou pani, tak už môže hrať len Ficka,“ smeje sa režisér.

„Nechcel by som, aby bolo za málo peňazí málo muziky, chcem vytvoriť krásny výpravný film. Na to, aby bol úžasný, treba peniaze, často dávam Športku a viete, čo vždy vyhrám…,“ naznačuje s úsmevom Troška, ktorý komentoval aj nedávne uvedenie veľkolepého televízneho projektu Mária Terézia.

„Bol to najdiváckejší seriál zo všetkých, ktoré som sledoval v Českej televízii – Cyril a Metod, Jan Hus, Karol IV. Mária Terézia bola najpozerateľnejšia zo všetkých seriálov,“ uzavrel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Kamila Magálová #Zdeněk Troška #Čachtická pani
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neponocujte, potrebujete si poriadne oddýchnuť.
Neriešte klebety v práci, mali by ste sa zaujímať o svoju...

+ Nič neskončí len tak, začnite sa snažiť omnoho viac.
Urobte všetko preto aby ste potešili svoju polovičku,...