Magálová ako Čachtická pani? Možno skôr Ficko, odkázala vraj Troškovi

Režisér Zdeněk Troška po premiére rozprávke Čertoviny nezaháľa. Momentálne má vraj rozpracované až dve rozprávky a už roky má pripravený scenár Čachtickej pani.

16.01.2018 16:55
Kamila Magálová Foto:
Herečku Kamilu Magálovú chcel režisér Zdeněk Troška obsadiť do role Čachtickej pani.
debata (2)

„Je to prepis Nižnánskeho románu, ktorý všetci poznajú. Ale je to o peniazoch,“ objasnil s tým, že na realizáciu scenára potrebuje nájsť sponzorov. Keď sa kedysi dávno zdalo, že by sa projekt mohol natáčať, požiadal Kamilu Magálovú, či by si nezahrala hlavnú úlohu. Peniaze sa však nakoniec nenašli.

„Videl som ju v opere Mária Stuartová, kde hrala vynikajúcim spôsobom Alžbetu, kráľovnú Anglicka a Írska, hovorím si – toto je Čachtická pani,“ spomína Troška. Prostredníctvom Zdeny Studenkovej, divadelnej kolegyne Kamily Magálovej, s ktorou pripravoval muzikál Hamlet, dostal reakciu na možné stvárnenie hlavnej postavy v pripravovanom filme. „Sú to kamarátky a Kamila mi odkázala, že ma pozdravuje a že pokiaľ sa nepoponáhľam s Čachtickou pani, tak už môže hrať len Ficka,“ smeje sa režisér.

„Nechcel by som, aby bolo za málo peňazí málo muziky, chcem vytvoriť krásny výpravný film. Na to, aby bol úžasný, treba peniaze, často dávam Športku a viete, čo vždy vyhrám…,“ naznačuje s úsmevom Troška, ktorý komentoval aj nedávne uvedenie veľkolepého televízneho projektu Mária Terézia.

„Bol to najdiváckejší seriál zo všetkých, ktoré som sledoval v Českej televízii – Cyril a Metod, Jan Hus, Karol IV. Mária Terézia bola najpozerateľnejšia zo všetkých seriálov,“ uzavrel.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Kamila Magálová #Zdeněk Troška #Čachtická pani

+ Zmena tréningového prostredia môže obnoviť váš záujem o cvičenie.
Networking a budovanie profesijných vzťahov...

+ Do nového dňa vstúpite s prvkami mierneho únavového syndrómu.
Nesnažte sa zarobiť viac ako váš partner, dokážte...