Paul Bettany sa princom Filipom napokon nestane

31.03.2018 16:00
Paul Bettany
Paul Bettany počas premiéry filmu Mortdecai v Londýne. Autor: ,

V tretej sezóne úspešného historického seriálu The Crown (2016) si princa Filipa zahrá anglický herec Tobias Menzies.

Rodák z Londýna stvárni manžela britskej kráľovnej Alžbety II., princa Filipa, ktorého si v predošlých dvoch sezónach zahral Matt Smith. O úlohe vojvodu z Edinburghu pôvodne rokoval Paul Bettany, ten však pre bližšie neznáme dôvody od projektu odstúpil. Ako informuje portál Deadline, Menzies podpísal zmluvu s tvorcami seriálu na dve sezóny a s nakrúcaním by mal začať už v lete vo Veľkej Británii.

Za seriálom The Crown stojí britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Prvá sezóna debutovala v novembri 2016 a zamerala sa na posledné roky kráľovnej Alžbety II. ako princeznej a jej prvé roky na tróne. Stvárnila ju Claire Foy a v projekte si okrem spomínaného Smitha zahrali aj Vanessa Kirby ako princezná Margaréta, John Lithgow, ktorý sa ujal roly Winstona Churchilla, či Jared Harris. Ten si zase zahral kráľa Juraja VI.. Séria má na konte dva Zlaté glóbusy. Jeden získala v kategórii Najlepší dramatický seriál a druhý si odniesla Foy.

Už skôr pritom tvorcovia oznámili, že 33-ročnú Foy v prípadnej tretej a štvrtej sezóny nahradí anglická herečka Olivia Colman. Kirby zase v úlohe Margaréty nahradí Helena Bonham Carter. The Crown by mala podľa plánov sledovať šesť desaťročí Alžbetinej vlády, pričom sa herecké obsadenie projektu obmieňa, aby bolo v súlade s vekom postáv. Druhú sériu Netflix sprístupnil 8. decembra.

#Tobias Menzies #The Crown
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Po celom dni v práci, večer vypnite všetku elektroniku aj hlavu.
Nespájajte prácu so súkromím, bude to...

+ Popremýšľajte nad životným štýlom, ako by sa dal zmeniť k lepšiemu.
Dnes vás v práci prekvapí zopár vecí...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk