Mali ste radi český film Léto s kovbojem? Jaromír Hanzlík teraz prekvapil

30.04.2018 09:30
Daniela Kolářová a  Jaromír Hanzlík
Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík vo filme Léto s kovbojem (1976). Autor:

Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík a Oldřich Vízner si v roku 1976 zahrali v komédii Léto s kovbojem, ktorá si získala divákov nielen v Čechách, ale aj na Slovensku.

Príjemný letný príbeh o láske sa teší značnej obľube dodnes, hoci od jeho vzniku uplynulo vyše štyridsať rokov. O réžiu komédie sa vtedy postaral Ivo Novák.

Pre fanúšikov aj pamätníkov filmu priniesol herec Jaromír Hanzlík príjemnú novinku. Už čoskoro by sa mal začať nakrúcať film Leto s džentlmenom, o scenár ktorého sa postaral sám Hanzlík. Ten vo februári oslávil 70. narodeniny a svoje plány prezradil počas sobotného finále Miss Slovensko 2018, kde sa objavil ako jeden z porotcov.

Moderátor Libor Bouček a český herec Jaromír...
Moderátor Libor Bouček a český herec Jaromír Hanzlík počas finálového večera MISS SR 2018. Autor: TASR, Dano Veselský

„Keď prepínam televíziu, je v nej plno krvi a náslia. Aj preto som sa rozhodol napísať niečo príjemné, ako bolo Léto s kovbojem, čo bol naozaj úspešný film. Sadol som si za počítač a písanie ma bavilo. Vznikol scenár Leto s džentlmenom,“ povedal počas šou. Ide o jeho vôbec prvý scenár v živote. Pripravovaný film však podľa Hanzlíka veľa spoločného s tým z roku 1976 mať nebude, ale príjemnú atmosféru vraj áno.

Herec ešte dodal, že o réžiu snímky sa postará Jiří Adamec. Ten má na konte množstvo televíznych projektov, v roku 1984 napríklad režíroval úspešný seriál Sanitka. V ňom si hlavnú rolu zahral práve Jaromír Hanzlík. Či sa pred kameru postaví aj on, alebo aj jeho láska z filmu Léto s kovbojem, Daniela Kolářová či jeho vtedajší filmový sok – Oldřich Vízner, čerstvý sedemdesiatnik neprezradil. Prvá klapka by mala padnúť v lete. Podľa stránky irozhlas.cz by si hlavné roly v ňom mali zahrať Alena Antalová a Igor Bareš.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Léto s kovbojem #Léto s džentlmenem #Jaromír Hanzlík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Choďte dnes do prírody a začnite ju konečne vnímať naplno.
Budete momentálne v stresových situáciách,...

+ Dnešný deň bude pre vás úplne pohodový bez akýchkoľvek bolestí.
Dnes vám nepôjde všetko tak, akoby ste si...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk