To je premena! Z kráľovnej Alžbety II. je drsná punkerka, pozrite sa!

13.06.2018 00:00

Fenomén, ktorým žil pred pár rokmi celý svet, sa opäť vracia. Reč je o Lisbeth Salanderovej zo slávnej trilógie dnes už zosnulého Stiega Larssona.

Herečka Claire Foy predstavila film Dievča v...
Herečka Claire Foy predstavila film Dievča v pavúčej sieti. Autor: SITA/AP, Xavier Gauthier

Hrdinka populárnej knižnej ságy sa vrátila aj po Larssonovej smrti v štvrtom príbehu pod názvom Dievča v pavúčej sieti. A práve sfilmovaním tohto príbehu sa vracia na plátna kín aj hlavná hrdinka.

Hoci v minulosti sa osudov počítačovej hackerky s desivým detstvom ujali hneď dve herečky – švédska Noomi Rapace a Američanka Rooney Mara (dokonca nominovaná za výkon na Oscara), tentoraz tvorcovia vybrali tvár celkom novú. Teda relatívne.

Zľava: Herci Sverrir Gudnason, Claire Foy a...
Zľava: Herci Sverrir Gudnason, Claire Foy a Sylvia Hoeks predstavili v Barcelone film Dievča v pavúčej sieti. Autor: SITA/AP, Xavier Gauthier

Lisbeth si totiž zahrala britská herečka Claire Foy, držiteľka Zlatého glóbusu za výkon v seriáli The Crown. Diametrálnejšie odlišnú rolu si ani pýtať nemohla. Foyovú preslávilo brilantné stvárnenie kráľovnej Alžbety II., teraz prichádza ako temná punkerka s typickým imidžom.

Herečka Claire Foy ako kráľovná Alžbeta II. v...
Herečka Claire Foy ako kráľovná Alžbeta II. v seriáli The Crown (vľavo) a ako Lisbeth Salander vo filme Dievča v pavúčej sieti.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: archív distribučných spoločností

V Barcelone predstavili v pondelok večer snímku spoločne s hlavnými hrdinami. Okrem Foyovej nechýbal ani švédsky herec Sverrir Gudnason a holandská herečka Sylvia Hoeks, ktorá hrala napríklad v novom Blade Runnerovi. Trailer už čosi naznačuje, aký bude výsledok si však budú musieť slovenskí diváci počkať do novembra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#rola #predstavenie #Lisbeth Salander #film #Claire Foy #barcelona
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Potrebujete vypnúť a vypustiť všetko z hlavy, lyžovačka pomôže.
Ak môžete podajte pomocnú ruku, niekedy sa...

+ Zdravotné problémy si nikdy neriešte sami, všetko nechávajte na odborníka.
Potrebujete prácu, bez nej by...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk