Pestúnka Fran? Toto si želali herci, skončilo sa to inak... veď viete, ako!

03.07.2018 00:00
Herečka Fran Drescher.
Herečka Fran Drescher na archívnom zábere. Autor: ,

Keď sa v roku 1999 skončil obľúbený komediálny seriál Pestúnka Fran, všetko bolo úplne perfektné.

Maxwell Sheffield a Fran Fine boli svoji, narodili sa im dvojčatá a mierili do Kalifornie začať nový život. Chytrý a vtipný rodinný sluha Niles sa oženil so svojou dlhoročnou súperkou C.C. Babcock, a práve sa dozvedel, že aj oni sa stanú rodičmi.

Potom, čo diváci sledovali sexuálne napätie medzi oboma pármi, bol to koniec, aký si fanúšikovia priali. Ale podľa hlavnej hviezdy a spoluautorky seriálu Fran Drescherovej práve tento koniec celý seriál zabil – a keby sa jej podarilo presadiť svoje, bol by záver úplne iný, napísal spravodajský server.

„Napísala by som skvelý záver série, ale nemenila by som dynamiku vzťahu medzi Fran a Maxwellom,“ povedala teraz šesťdesiatročná herečka a zabávačka. „Seriál by sa skončil tým, že by bola ďalej pestúnkou jeho detí, on by bol ďalej jej šéf, a ďalej by medzi nimi bola príťažlivosť, ktorá ale zostáva nenaplnená. Skrátka by som bola radšej, keby to neskončilo tak, ako to skončilo,“ dodala Drescher.

„Záver nám nadiktovala televízna sieť – aby sa Fran a Maxwell vzali. Tým chceli život seriálu predĺžiť ešte o jednu sériu a vytlačiť z neho vyššiu sledovanosť. Naša voľba to nebola.“ A hoci sa pred časom objavili diskusie o možnom obnovení Pestúnky, Drescher si vôbec nie je istá, že by to mohlo fungovať.

„Začať znovu točiť Pestúnku by bolo ťažké, pretože už by to nebola Pestúnka… vzali sa, majú deti, takže by to maximálne mohli byť rovnaké postavy po dvadsiatich rokoch,“ uviedla.

Rovnaké pocity má aj jej bývalý kolega Daniel Davis, ktorý exceloval v úlohe sluhu Nilesa. Koncom roka 2016 sa serveru news.com.au zveril, že mu milostné vzplanutie jeho postavy k C.C. nikdy nedávalo zmysel.

"Úprimne povedané, to je jediná časť, ktoré som nikdy nedokázal uveriť. CC a ja sme boli ako oheň a voda – nemohol som prehryznúť, že sa nakoniec majú vziať. Ale musel som to hrať, pretože to tak napísali … a myslím, že toto som ešte nikdy nikomu nepovedal, "dodal.

Drescher pripustila, že bola vďačná za ďalšiu sezónu seriálu, „pretože to znamenalo honoráre navyše pre nás pre všetkých“, ale s Davisom súhlasí. „Myslím, že Daniel mal pravdu. Neviem, či to malo dopadnúť takto. Ale nebolo na nás, aby sme o tom rozhodovali, a ak sme chceli točiť šiestu sériu, museli sme splniť ich požiadavky.“

Po celé desaťročia je Drescher preslávená svojím neuveriteľne jedinečným nosovým hlasom (do češtiny ju nadabovala Magdaléna Reifová). Ale ak by v začiatkoch kariéry počúvala svojho agenta, potom sa mohla jej herecká cesta uberať iným smerom.

"Povzbudzoval ma, nech skúšam trochu rozmanitejšie role, ale čoskoro začalo byť jasné, že som už zaškatuľkovaná ako ‚tá komička s humorným hlasom‘. A tak som si povedala: Keď budem mať šancu hrať rôzne ženy, čo pochádzajú z New Yorku, hovoria ako ja a majú zmysel pre humor, prečo by som si na to mala sťažovať? A teraz môžem povedať, že ma nikdy nezačalo nudiť hrať tie postavy, ktoré filmový a televízny priemysel chcel, aby som hrala najčastejšie, "dodala.

Vďaka svojmu hlasu sa presadila aj v animovanej filmovej sérii Hotel Transylvánia, kde v origináli nahovorila Frankensteinovu manželku Eunice.

#seriál #scenár #Pestúnka Fran #koniec #komédia #inak #Fran Drescher
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Mohli by ste byť skvelým rodičom, popremýšľajte nad tým.
Ujasnite si, čo je vlastne účelom vašej služobnej...

+ Nemáte sa čoho obávať, po tejto stránke je všetko v poriadku.
Neprezrádzajte najtajnejšie plány, niektorý...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk