Všetci sme do Marcinkovej tajne zamilovaní. Aj dom, vyhlasuje Hajdu

, 09.08.2018 00:00
Zľava: Herečka Gabriela Marcinková, herec Ady...
Zľava: Herečka Gabriela Marcinková, herec Ady Hajdu a herečka Zuzana Porubjaková. Autor:

Smart technológiu v podobe inteligentného domu budúcnosti si zobrali na mušku tvorcovia nového slovenského filmu Dôverný nepriateľ.

V snímke, v ktorej je hlavným hrdinom inteligentný dom, hrá slovensko-česká herecká dvojica Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk. Okrem nich sa diváci môžu tešiť na mená ako Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár a ďalší.

„Prečítala som si scenár a mala som pocit, že je to niečo zaujímavé, že to je výnimočný scenár, len ho musíme nepokaziť, aby z toho bolo zaujímavé dielo,“ povedala Gabriela Marcinková s tým, že snímka je nádherne natočená, kameraman a režisér podľa jej slov spravili veľký kus práce.

Podnikateľka Simona Bubánová.
Moderátorka Iveta Malachovská.
+3Speváčka Celeste
		Buckingham.

„Nie je to téma, ktorá by sa vo svete nespracovala, videli sme to veľakrát, je to o tom, ako sa vie zneužiť technológia, alebo ako vie technológia zneužiť nás, ako sme nekompatibilní dokopy, ale ponúka to ešte jeden pohľad na celú vec – musíme si dať pozor, aby sme si to nepustili príliš blízko,“ konštatovala herečka.

Marcinková stvárňuje sochárku Zuzanu. Spolu s filmovým manželom Andrejom (Vojtěch Dyk) sa presťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život.

„Ja som vlastne majiteľ myšlienky inteligentného domu, som šéf firmy, a pošlem tam Vojta Dyka ako zamestnanca, nech vylepšia tú technológiu. Zoberie si Gabrielu a, samozrejme, technológia sa zamiluje do Marcinkovej, čo sa nečudujem, lebo všetci sme tajne zamilovaní,“ vtipne priblížil Ady Hajdu svoju postavu v napínavom slovenskom trileri s prekvapivým záverom.

Snímka by mala podľa tvorcov zmeniť pohľad divákov na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. „Kedysi sa nakrúcali sci-fi, ale dnes je to súčasnosť, sme tak manipulovaní všetkých technológiami, sociálnymi sieťami. Čo všetko s nami môžu robiť, keď sa hacknú na naše mobilné telefóny a počítače, to je niečo neuveriteľné,“ poznamenal Hajdu s tým, že všetky dobré nápady sú zneužiteľné.

„Táto technológia náhodou keď začne sama myslieť a robiť zle, neviem si to predstaviť, neviem, kde je koniec. V tom je dobrý ten film, že pokračuje ďalej naším životom,“ uzavrel.

Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, v Prahe a na Spišskej Magure. Triler nakrútil český režisér Karel Janák (Cuky Luky Film, 10 pravidiel, ako zbaliť dievča, Snowboarďáci, Rafťáci) a podieľal sa aj na scenári. Autorom námetu a spoluscenáristom snímky je Ľubomír Slivka. Za kamerou stál Martin Šácha. O hudbu sa postaral skladateľ a producent Ondřej Gregor Brzobohatý.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#premiéra #technológie #Gabriela Marcinková #Ady Hajdu #Dôverný nepriateľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na citlivú pokožku používajte krém, ktorý odporučí kožný lekár.
Zostatok na vašom účte je v norme, môžete...

+ Myslite pozitívne, len vy môžete ovplyvniť vašu zmenu nálady.
Nezabudnite na finančné povinnosti, ktoré...