Belmondo sa smrti nebojí: Mal som šťastný život a to najlepšie len príde

14.08.2018 11:15
Jean Paul Belmondo a herečka Monica Bellucci
Herec Jean Paul Belmondo a herečka Monica Bellucci pózujú spoločne fotografom. Autor: ,

Slávny francúzsky herec Jean-Paul Belmondo povedal, že má aj v 85 rokoch stále chuť natáčať a že ho vášeň pre film neopustila.

V rozhovore s denníkom Corse-Matin dodal, že zatiaľ na žiadnom filme nepracuje, ale sníva o zaujímavých ponukách. Neuvažuje ani o návrate k divadlu. „To sa pre mňa stalo príliš komplikovaným,“ uviedla hviezda filmov Na konci s dychom, Muž z Acapulca alebo Zviera. V roku 2001 utrpel Belmondo mozgovú mŕtvicu, po ktorej čiastočne ochrnul.

Herec v rozhovore tiež zaspomínal na svojich už zosnulých hereckých kolegov Jeana Rocheforta a Philippa Noireta, ktorých nazval „veľmi drahými priateľmi“. „Je to život, ja viem. V každom prípade dúfam, že sa s nimi tam hore stretnem,“ povedal herec, ktorý na Korzike trávi leto.

Legenda francúzskeho filmu dodala, že smrti sa nebojí. „Mal som veľmi šťastný život. To najlepšie ešte len príde“.

Hercovým posledným filmom bol pred tromi rokmi dokument približujúci jeho úspešnú filmovú kariéru. Film Belmondo par Belmondo (v slovenskej verzii Belmondo o Belmondovi) je postavený na jeho rozhovoroch so synom Paulom v miestach, kde točil niektoré svoje najslávnejšie filmy. Belmondo sa v hranom filme pred kamerou naposledy objavil v roku 2008 v snímke Muž a jeho pes.

Za svoju kariéru stvárnil francúzsky herec vyše 80 rolí. Zlomová pre neho bola práve snímka Na konci s dychom, ktorá z neho urobila kinematografickú ikonu. Belmondo dostal v máji 2011 v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo. Rovnako tak bol ocenený v septembri 2016 Zlatým levom v Benátkach.

#vek #nakrúcanie #túžba #rola #ponuka #Jean Paul Belmondo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Viac pohybu by vám dnes určite nezaškodilo, myslite nato.
Vyberte si dnes do práce vhodné oblečenie, bude...

+ Slnečné dni využite na prechádzky v prírode, prospeje vám to.
Rozširujte si svoje kontakty a komunikujte,...