Toto ste netušili! Marcinková v novom filme? Hrá ju aj chlap s parochňou

Do kín vo štvrtok vstúpil film Dôverný nepriateľ, v ktorom hlavnú rolu stvárnila Gabriela Marcinková. Čo sa hviezda seriálu Milenky myslí - vydaril sa podľa nej?

17.08.2018 08:30
debata (2)
Gabika Marcinková. Foto: MARKÍZA
Gabika Marcinková Gabika Marcinková.

„Myslím, že áno, v prospech toho hovorí názor mojej rodiny, ktorá si to bola pozrieť na Art Film Feste, plus drobné názory, ktoré som si vypočula od ostatných ľudí, lebo ja sa na to už naozaj neviem pozrieť objektívne,“ povedala Marcinková.

Podľa nej je film nádherne natočený, režisér i kameraman urobili veľký kus práce. „Nie je to téma, ktorá by sa vo svete nespracovala, videli sme to veľakrát, je to o tom, ako sa vie zneužiť technológia alebo ako vie technológia zneužiť nás, ale ponúka to ešte jeden pohľad na celú vec – musíme si dať pozor, aby sme si to nepustili príliš blízko,“ hovorí herečka, ktorá má k smart technológiám neutrálny vzťah.

„Rešpektujem ich, keď sa potrebujem niečo naučiť, tak sa to naučím, ale kým si môžem držať odstup, tak si ho držím. Je to pre mňa fascinujúce a obdivujem, že to niekoho napĺňa, ale som veľmi rada, že môj život je naplnený niečím iným,“ vyhlásila Marcinková s tým, že hercov skôr zaujíma skúmanie.

Zľava: Herečka Gabriela Marcinková, herec Ady... Foto: Igor Stančík
Zľava: Herečka Gabriela Marcinková, herec Ady Hajdu a herečka Zuzana Porubjaková. Zľava: Herečka Gabriela Marcinková, herec Ady Hajdu a herečka Zuzana Porubjaková.

„Herectvo je protiklad proti technológii, začo hovorí aj veľa názorov hercov, ktorí povedia – ja neviem poslať mail. My sa zaoberáme skôr svojím vnútrom a tým, čo cíti človek, čiže niečím úplne opačným, nepredvídateľným oproti tej technológii.“

Dôverný nepriateľ prináša aj dosť akčných scén, Marcinková priznala, že v prípade jej hrdinky bola do filmu zapojená dablérka.

„V jednej scéne, keď som musela autom preraziť závory to bol dokonca muž, ktorý mal parochňu. Dablérku som mala, keď bolo treba pracovať s plameňom, s plameňometom a takými záležitosťami alebo pri kreslení.“

Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk vo filme... Foto: Attack Film
Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk vo filme Dôverný nepriateľ.

Film rozpráva príbeh sochárky Zuzany, ktorá sa spolu s manželom Andrejom presťahuje z Bratislavy do Tatier, aby na samote, odrezaní od sveta, na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil život svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi.

Mysteriózny triler znamenal pre Marcinkovú aj prvú spoluprácu s českých hercom a spevákom Vojtěchom Dykom, Gabriela ju zhodnotia pozitívne: „Prišiel veselý, pozitívny človek, ktorý si pospevoval, rád sa rozprával o tej postave. Myslím, že medzi nami a režisérom vznikol dobrý dialóg, v rámci toho, že sme sa všetci snažili spraviť maximum pre ten film.“

2 debata chyba
Viac na túto tému: #nakrúcanie #umelá inteligencia #Gabriela Marcinková #Smart #Dôverný nepriateľ

+ Každú zmenu môžete brať ako výzvu aj keď môže ísť o zlepšenie postavy.
Nemajte veľké oči, neskôr sa to obráti...

+ Ste veľmi sebavedomá osoba, vďaka tomu ste o krok vpred pred ostatnými.
V práci nebudete mať svoje obdobie,...