Madonnin bývalý, ale aj populárny režisér! Guy Ritchie oslavuje 50

10.09.2018 00:00
Guy Ritchie
Režisér Guy Ritchie na archívnom zábere. Autor: ,

Britského scenáristu a režiséra Guya Ritchieho, ktorý 10. septembra oslávi päťdesiatku, preslávili nielen jeho filmy, ale aj osemročné manželstvo s popovou megastar Madonnou. K jeho najúspešnejším snímkam patrí kriminálna komédia Zbaľ prachy a vypadni a Podfu(c)k.

Ritchie sa narodil v anglickom Hatfielde. Zrejme kvôli svojej dyslexii nedokončil dve školy. Pracoval na stavbách, potom vykonával rôzne pomocné práce pri filme. Postupne sa vypracoval až k režírovaniu reklám a videoklipov.

V roku 1995 natočil dvadsaťminútový krátky film The Hard Case, vďaka ktorému potom získal financie na celovečernú prvotinu Zbaľ prachy a vypadni (1998). Úspech snímky mu následne priniesol zmluvu na hviezdne obsadený Podfu©k (2000).

Jeho ďalšiu filmársku kariéru ovplyvnil sobáš s Madonnou v roku 2000. Z tej doby napríklad pochádza kritikou i divákmi odmietnutá romantická komédia Stroskotanci s Madonnou v hlavnej úlohe.

Neskôr nakrútil napríklad dve snímky s detektívom Sherlockom Holmesom, v ktorých hlavnú úlohu stvárnil Robert Downey Jr. Ten bol tiež za prvý z filmov ocenený Zlatým glóbusom, film získal aj dve nominácie na Oscara.

Z manželstva so speváčkou Madonnou, ktoré sa skončilo po ôsmich rokoch, pochádza syn Rocco, ale Ritchie si tiež adoptoval chlapca Davida Bandu. S druhou manželkou, modelkou Jacqui Ansleyovou, má ďalšie tri deti – jednu dcéru a dvoch synov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Madonna #kariéra #jubileá hviezd #Guy Ritchie #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ V žiadnom prípade neohrozujte svoje zdravie.
Choďte si za svojim snom a nenechajte si ho len tak...

+ Lieky nechajte pre niekoho iného, vám len škodia, nič viac.
Doma premýšľajte nad svojou láskou a nie nad...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk