Ďurica a Martausová sa postarali o titulnú skladbu k novej slovenskej rozprávke

04.10.2018 14:20
Adam Ďurica a Sima Martausová
Adam Ďurica a Sima Martausová počas nahrávania titulnej skladby k rozprávke Vianočné želanie. Autor:

Počas Vianoc sa k divákom RTVS dostane nová rozprávka Vianočné želanie.

V hlavných úlohách s párom mladých hercov, Richardom Autnerom a Simonou Kollárovou. Popri nich sa však predstavia aj herci ako Tomáš Maštalír, Lukáš Vaculík či Csongor Kassai. O réžiu sa postaral Peter Bebjak, ktorého diváci poznajú hlavne ako režiséra kriminálok. Čím ho zaujal nový žáner, rozprávka? "Dnešný svet je zložitý. Vidieť príbehy plné odhodlania, kde sa ľudia nevzdávajú, je veľmi dôležité, pretože nás dokážu inšpirovať. Ako v rozprávke, tak aj v skutočnom živote,“ hovorí Peter Bebjak.

Adam Ďurica a Sima Martausová spolu s...
Adam Ďurica a Sima Martausová spolu s producentom rozprávky Vianočné želanie Rasťom Šestákom (vľavo) počas nahrávania titulnej skladby. Autor: Ľubomír Pidaný

Na tvorbe rozprávky sa okrem hercov či režiséra spolupodieľajú aj Adam Ďurica a Sima Martausová, ktorí sa postarali o titulnú skladbu. Hudobný podklad tento týždeň nahral Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Adriana Kokoša. Ide o pieseň s názvom Holubička, ktorú bude mať Adam Ďurica na svojom albume a na účely titulnej skladby vianočnej televíznej rozprávky pozmenila Sima Martausová niektoré slohy textu a upravila ich na duet.

Tomáš
		Maštalír počas nakrúcania
		rozprávky...
Richard
		Autner počas nakrúcania
		rozprávky...
+4Lukáš Vaculík počas
		nakrúcania
		rozprávky...

"Som bez slov, pretože počuť naživo celé symfonické teleso, ako je to krásne zaranžované a ako to dynamicky dýcha, je silný zážitok,“ opísal Adam Ďurica, ktorý sa spolu so Simou Martausovou zúčastnili nahrávania SOSR-u. "Sima pre mňa napísala krásny text, ktorý symbolicky sedí k deju rozprávky a bola by veľká škoda, keby jeho autorka, ktorá je navyše výborná speváčka, v piesni nefigurovala,“ vysvetlil dôvody, prečo sa z Holubičky stal duet. Martausová dodala: "To, že vznikla táto pesnička, je svojím spôsobom zázrak, keďže ani neviem ako mi napadlo napísať mužský text. Pôvodne som si povedala, že budem mať sama pre seba pieseň, ktorú muž spieva žene a asi o pol roka na to sa mi ozval Adam, či nemám pre neho nejaký text,“ priblížila Sima Martausová. Vianočné želanie uvidia diváci RTVS na Štedrý večer na Jednotke.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vianočné želanie #Sima Martausová #Adam Ďurica
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Tanec vám prinesie do života pohyb a zlepší ťažkosti s dýchaním.
Žiadna z vašich povinností si nežiada...

+ Niektoré situácie už neovplyvníte, ale dajú sa napraviť k lepšiemu.
Čím viac budete pracovať, tým viac...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk