Tešil sa len chvíľu! Kevin Hart prišiel o moderovanie Oscarov, tu je dôvod!

Americký herec a komik Kevin Hart nakoniec nebude moderátorom 91. ročníka udeľovania Oscarov.

07.12.2018 11:14
Herec a komik Kevin Hart. Foto: ,
Herec a komik Kevin Hart.
debata (3)

Tridsaťdeväťročný rodák z Philadelphie od prestížneho projektu odstúpil pre kontroverzné príspevky na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter z rokov 2009 – 2011, v ktorých sa vyjadril proti LGBTQ komunite a používal pritom homofóbne vyjadrenia. Proti jeho tweetom sa v ostatných dňoch zdvihla vlna kritiky, odsúdil ich napríklad aj komik a herec Billy Eichner.

Svoje odstúpenie Hart oficiálne oznámil na Twitteri. „Rozhodol som sa odstúpiť od moderovania tohtoročných Oscarov, pretože nechcem odvádzať pozornosť od večera, ktorý by mal byť oslavovaný mnohými úžasnými, talentovanými umelcami. Úprimne sa ospravedlňujem LGBTQ komunite za moje necitlivé slová z minulosti,“ napísal Hart a neskôr sa ospravedlnil, ľuďom, ktorým ublížil, a dodal, že sa odvtedy vyvinul a ďalej vyvíja.

Skôr počas štvrtka Hart zverejnil video na službe Instagram, kde sa vyjadril, že odmietol ultimátum od americkej Akadémie filmových umení a vied, aby sa ospravedlnil. „Odmietol som. Dôvod, prečo som odmietol, je preto, že som sa o tomto už niekoľkokrát vyjadril. Nie je to po prvý raz, čo sa toto objavilo. Napriek všetkému, Akadémia, som vďačný za túto príležitosť, ak o ňu prídem, nič sa nestalo,“ vyjadril sa umelec, ktorý sa napokon ospravedlnil. Akadémia situáciu zatiaľ nekomentovala.

Udeľovanie cien americkej Akadémie filmových umení a vied sa bude konať v nedeľu 24. februára 2019 v hollywo­odskom Dolby Theatre. Producentmi televízneho prenosu galavečera budú Donna Gigliotti a Glenn Weiss, ktorý sa zároveň postará aj o réžiu.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #moderovanie #Oscar #odstúpenie #Kevin Hart #prostest #LGBTI+

+ Odlišnosť je krásna, nezabúdajte, že chcete byť sama sebou.
Začnite si šetriť, peniaze budete potrebovať na...

+ Nič v malom množstve neuškodí, avšak dávajte pozor na žlčník.
Nešetrite na zážitkoch, tie vám zostanú v pamäti...