VIDEO: Desivé scény som mal živo pred očami, opisuje Hartl nakrúcanie Trhliny

, 15.12.2018 11:30
Dávid Hartl a Tomáš Maštalír
Zľava: Dávid Hartl a Tomáš Maštalír - predstavitelia Andreja a Dávida vo filme Trhlina. Autor:

Podľa bestselleru Trhlina vznikol mysteriózny film režiséra Petra Bebjaka, v ktorom si jednu z hlavných úloh zahral Dávid Hartl.

Príbeh o jednej z najväčších záhad Slovenska, nevysvetliteľnom miznutí ľudí v pohorí Tribeč, priniesol v roku 2016 čitateľom Jozef Karika. Podľa jeho bestselleru Trhlina vznikol mysteriózny film režiséra Petra Bebjaka s rovnakým názvom, ktorý sa 24. januára dostane do kín. Na jeseň 2019 Trhlinu uvidia aj diváci JOJ-ky ako 3-dielnu minisériu.

Zľava: Matej Marušin, Dávid Hartl, Mária...
Zľava: Matej Marušin, Dávid Hartl, Mária Bartalos a Tomáš Maštalír vo filme Trhlina. Autor: JOJ

Štvoricu hlavných hrdinov pred kamerami stvárnili Matej Marušin, Mária Bartalos, Dávid Hartl a Tomáš Maštalír. Prekvapivo, producent Rasťo Šesták približuje, že veľký kasting na hlavných predstaviteĺov robiť nemuseli. „Tým, že slovenských hercov dobre poznáme, vedeli sme si už dopredu predstaviť, ktorý herec za akou tvárou príbehu bude,“ opísal Šesták. „Testovali sme najmä nositeľa hlavnej úlohy – Igora a jeho priateľku Miu, úlohy napokon dostali Matej Marušin a Mária Bartalos.“

Rolu záhadológa Andreja tvorcovia zverili mladému hercovi Dávidovi Hartlovi, ktorého diváci poznajú vďaka výraznej úlohe v snímke Únos. Ako priznal, z natáčania Trhliny bol spočiatku nervózny. „Kniha vo mne zanechala obrovský dojem a z príbehu som zostal nesvoj. A to mi už v mejli svietili dátumy výroby a presné lokácie. Keďže desivé scény z knihy som mal živo pred očami, stále som si musel opakovať: "Preboha, naozaj idem na tie strašné miesta a dokonca v období, kedy sa tie záhady dejú“," opísal Hartl.

Ako vnímal Dávid Hartl nakrúcanie v pohorí Tribeč si pozrite v našom videu na TV Pravda.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Dávid Hartl #Peter Bebjak #trhlina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku