Najlepší vianočný film? Pre Britov je to klasika staršia ako 60 rokov!

26.12.2018 00:50
Láska Nebeská
Hugh Grant a Martine McCutcheonová vo filme Láska nebeská, ktorý sa tiež ocitol v prvej päťke. Autor:

Najobľúbenejším vianočným filmom vo Veľkej Británii je americká snímka Život je krásny režiséra Franka Capru z roku 1946.

Vyplýva to podľa serveru BBC z ankety časopisu Radio Times. Druhé miesto obsadila komédia Vianočný škriatok, za ktorou nasledoval snímku Muppets: Vianočná koleda.

Do prvej päťky sa dostali aj filmy Láska nebeská a Sám doma. Za nimi nasleduje akčný thriller Smrtonosná pasca. Snímka, v ktorej policajt v podaní Bruca Willisa počas vianočných sviatkov bojuje v mrakodrape proti skupine teroristov, je pritom už dlhú dobu predmetom ostrých diskusií ohľadne toho, či ho možno skutočne označovať za vianočný film, upozorňuje server BBC.

Snímka Život je krásny rozpráva o mužovi so samovražednými úmyslami, ktorému strážny anjel ukáže hodnotu jeho života. Hlavnú úlohu v tejto snímke stvárnil James Stewart.

Do prvej desiatky sa v ankete prebojovali tiež filmy Vianočné prázdniny, Polárny expres, Biele Vianoce a Scrooge.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#film #anketa #Vianoce #najobľúbenejší
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Netrávte veľa času na slnku, vaša pokožka na to nie je pripravená.
Nemôžete niečo chcieť a čakať, že to...

+ Dávajte si pozor na škodlivý hmyz, niekorý vám môže spôsobiť veľkú bolesť.
Nenechajte, aby vás ľudia...