Barbora Rakovská na obrazovke RTVS! V dennom magazíne o folklóre

11.01.2019 14:22

Od 14. januára sa priaznivci folklóru môžu tešiť na pravidelný denný magazín o folklóre, ľudovej tvorbe a slovenských tradíciách.

Folkloriku, ktorú bude moderovať Barbora Krajčírová (Rakovská), bude Jednotka vysielať od pondelka do piatka po Dámskom klube.

Barbora Krajčírová (Rakovská) je moderátorkou...
Barbora Krajčírová (Rakovská) je moderátorkou relácie Folklorika. Autor: RTVS

Folklorika nepriamo nadväzuje na dva formáty RTVS – Zem spieva a Remeslo má zlaté dno. Divákom ponúkne pestré informácie o folklóre, ľudovej kuchyni, remeslách či osobnostiach regiónov. "Folklór je nielen naša história, či naša prítomnosť, ale pevne verím, že aj budúcnosť. Pripomínať si remeslá, jedlá a životy našich predkov dodáva nášmu modernému životu pokoru a motiváciu pokračovať v ich tradíciách. Veľmi sa teším, že si budú môcť diváci pozrieť Folkloriku každý pracovný deň, a že sa na chvíľku nechajú pozvať do všetkých kútov nášho krásneho Slovenska,“ prezradila moderátorka relácie Barbora Krajčírová.

Folkorika je relácia o nás, o našej histórii, tradíciách, o našich koreňoch, diváci sa môžu na program tešiť pravidelne päťkrát do týždňa.

Barbora Krajčírová (Rakovská) je moderátorkou...
Barbora Krajčírová (Rakovská) je moderátorkou relácie Folklorika. Autor: RTVS

Pondelok bude ochutnávkou tém, ktoré budú odvysielané v nasledujúcich dňoch. Utorková Folklorika s podtitulom Ľudová kuchyňa sa bude venovať receptom, ktoré tvoria gurmánske dedičstvo daného kraja, či oblasti. Ďalšia relácia, vysielaná vždy v stredu s podtitulom Vojvodina, nazrie do každodenného života Slovákov žijúcich za hranicami. Štvrtok bude patriť folklóru v celej kráse a pestrosti, ktorú ešte aj dnes nájdeme po celom Slovensku. Má podtitul Moje korene. V piatok sa budú striedať bloky Remeslo má zlaté dno a Zeme pán, v ktorých predstavíme miestnych remeselníkov, ľudových tvorcov a výnimočných ľudí, ktorí uchovávajú krásu autentickosti a dúfajú, že remeslo a tradície prežijú.

#Barbora Rakovská #Folklorika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Sú pred vami ťažké dni, avšak všetko zvládnete ak budete myslieť pozitívne.
Nerozhnevajte si ľudí okolo...

+ Prejdite sa dnes po lese a naberiete novú energiu na ďalšie dni.
Môžete nakupovať aj výhodnejšie, tak...