Glenn Close a jej o 32 rokov mladšie ja? Toto si na ňu pripravila kolegyňa!

21.02.2019 00:00

Uplynulo už 32 rokov od chvíle, čo herečka Glenn Close excelovala v jednej zo svojich nezabudnuteľných úloh. V utorok večer sa mohla z hľadiska pozerať na svoje "mladšie ja".

Herečka Glenn Close na 21. ročníku cien Costume...
Herečka Glenn Close na 21. ročníku cien Costume Designers Guild Awards. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Teda aspoň v prenesenom slova význame. Na vyhlásení filmových cien pre najlepších kostýmových dizajnérov sa totiž v rámci programu pred divákov postavila moderátorka a herečka Kate Walsh. Oblečená a s parochňou, ktorá pripomínala Closeovej kultovú hrdinku z filmu Osudová príťažlivosť.

Mrazivý triller o vzťahu medzi hrdinami v podaní Glenn Closeovej a Michaela Douglasa sa radí medzi kultové filmy histórie a pre dnes 71-ročnú Closeovú znamenal už štvrtú nomináciu na Oscara. Zaujímavosťou je, že táto slávna americká herečka má dovedna na konte nominácií až sedem.

Herečka Kate Walsh, oblečená ako hrdinka Alex...
Herečka Kate Walsh, oblečená ako hrdinka Alex Forrest z filmu Osudová príťažlivosť, v ktorom si v roku 1987 zahrala herečka Glenn Close. Walsh sa takto predviedla na cenách Costume Designers Guild Awards. Autor: SITA/AP, Chris Pizzello

Šesť z nich sa skončilo víťazstvom nejakej inej kolegyne, tú siedmu môže už o pár dní premeniť na cennú sošku. Closeovú totiž aktuálne nominovala Americká filmová akadémia za výkon vo filme The Wife a herečka si už za túto rolu odniesla napríklad Zlatý glóbus.

Jej konkurentkami budú už v nedeľu v noci v Los Angeles herečky Yalitza Aparicio za výkon vo filme Roma, herečka Melissa McCarthy s rolou vo filme Can you forgive me?, herečka a speváčka Lady Gaga s výkonom v hudobnom filme Zrodila sa hviezda a britská herečka Olivia Colman s postavou kráľovnej Anny vo filme Favoritka.

Práve posledná menovaná je druhou najčastejšie tipovanou adeptkou na víťazstve. Špekuluje sa však o tom, že akademici prisúdia cenu Closeovej aj vzhľadom na jej vek a fakt, že ešte doposiaľ nepremenila ani jednu zo svojich nominácií.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#nominácia #cena #minulosť #história #Oscar #rola #Glenn Close
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku