Syn Mira Žbirku, David: Otec príde a robí to, čo sa mu povie

David Žbirka, syn speváka Mira Žbirku, sa v britskej metropole usadil pred približne piatimi rokmi.

13.03.2019 14:30
David Žbirka Foto:
Syn Mira Žbirku, David Žbirka.
debata (3)

So svojím otcom už roky aktívne spolupracuje, je autorom jeho hudobných videoklipov. „Spolupráca s otcom je v pohode. On príde a robí to, čo sa mu povie,“ hodnotí spokojne absolvent filmárskej školy. Z otcovej strany má David v Londýne svoje anglické korene. „Žije tu doteraz môj prastrýko, ktorý má deväťdesiattri rokov a teší sa vynikajúcej kondícii. Zrovna dnes sme s ním boli v pube, čo robíme pravidelne tak každé dva týždne,“ rozpráva mladík, ktorý sa venuje aj hudbe a to hneď v niekoľkých kapelách.

David založil vlastnú kapelu Sunnbrella, hrá tiež v britskej skupine Human Pet a v austrálskych Golf Alfa Bravo. „Všetky kapely, v ktorých hrám, sú nejakým spôsobom alternatívne, ale každá je úplne iná. Jedna z nich je punková, tak trochu rámus, ďalšia, kde hrám na bicie, je zas tak trochu reznutá šesťdesiatkami a sedemdesiatkami. Potom mám kapelu, ktorá robí niečo, čomu sa hovorí dream pop,“ vysvetľuje. Otcovu produkciu má ale tiež rád. „Počúvam otcovu hudbu celkom dosť, obzvlášť rád mám takú polovicu osemdesiatych rokov,“ hodnotí.

Jedným z najaktuálnejších videoklipov, ktoré David pre svojho otca pripravoval, je klip Dievča. Práve kvôli nemu pozval David do klubu v londýnskom East Ende v štvrti Shoreditch spolužiakov z katedry Art & Fashion Middlesex University, kde vyštudoval réžiu a pripravil tam špeciálnu fashion show. „Znovu sme sa dostali do situácie, že syn dirigoval otca. David bol však ku mne slušný a zvládli sme to hladko a bez problémov. Veď už sme na to zvyknutí,“ komentoval po spolupráci Miro Žbirka, aké to je, keď musí otec na pľaci poslúchať syna. Nielen o spolupráci s otcom, ale aj o tom, ako sa mu žije v Londýne porozpráva David Žbirka v Show Jana Krausa, ktorej premiérovú epizódu si môžete pozrieť v stredu na Prima PLUS o 21.35.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Show Jana Krause #david Žbirka