Stačilo málo! Rolu najsexi chirurga v Klinike Grace mal hrať iný fešák, nie Dempsey

30.03.2019 00:00
Patrick Dempsey
2005: Patrick Dempsey v úvodných častiach seriálu Klinika Grace. Autor:

Z herca Patricka Dempseyho urobil seriál o chirurgoch - Klinika Grace celosvetovú hviezdu.

Pritom stačilo málo a rola Dereka Shepherda mohla skončiť u iného fešáka. Prvou voľbou pre túto rolu bol totiž pre tvorcov iný sympaťák, herec Rob Lowe.

55-ročný modrooký Rob Lowe odmietnutie spomínanej seriálovej úlohy opísal v podcaste „WTF with Marc Maron“. „Úlohu Dereka Shepherda som odmietol. A to ma zrejme stálo 70 miliónov dolárov,“ zažartoval Lowe a dodal: „Ale čo, sú to len peniaze.“

Herec Rob Lowe.
Herec Rob Lowe. Autor: SITA/AP, Paul A. Hebert

Svoje rozhodnutie však neľutuje. „Začal som ten seriál pozerať, keď ho spustili. V seriáli začali dobre vyzerajúceho doktora volať ‚McDreamy‘ a vtedy som si povedal, že by to aj tak nebolo nič pre mňa.“

Herec Patrick Dempsey.
Herec Patrick Dempsey. Autor: SITA/AP, Matt Sayles

A hoci rolu v seriáli o chirurgoch odmietol, v seriálových úlohách ho diváci predsa len poznajú – zahral si napríklad v úspešnom seriáli Bratia a sestry spolu s Calistou Flockhartovou či v sérii ‚Parks and Recreation‘.

Patrick Dempsey (53) sa v seriáli ako Derek Shepherd objavoval dlhých 10 rokov (2005–2015). Keď však s odstupom času hodnotil svoje účinkovanie v sledovanej sérii, povedal: "Dnes si myslím, že som mal odísť zo seriálu skôr. Zostal som dlhšie, než bolo dobré,“ povedal pre magazín People. Časová náročnosť nakrúcania sa podľa jeho slov podpísala aj pod krízu, ktorú prežíval v manželstve. Tú však napokon s manželkou prekonali.

#Klinika Grace #Patrick Dempsey #Rob Lowe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zabudnite dnes na voňavku, mohla by vašej pokožke len uškodiť.
Dokončite si svoju prácu včas a nechajte si...

+ Neohrozujte seba a zdravie ľudí okolo vás, je na čase prestať so závislosťami.
Pomôžte v práci svojim...