Stačilo málo! Rolu najsexi chirurga v Klinike Grace mal hrať iný fešák, nie Dempsey

Z herca Patricka Dempseyho urobil seriál o chirurgoch - Klinika Grace celosvetovú hviezdu.

30.03.2019 00:00
Patrick Dempsey Foto:
2005: Patrick Dempsey v úvodných častiach seriálu Klinika Grace.
debata

Pritom stačilo málo a rola Dereka Shepherda mohla skončiť u iného fešáka. Prvou voľbou pre túto rolu bol totiž pre tvorcov iný sympaťák, herec Rob Lowe.

55-ročný modrooký Rob Lowe odmietnutie spomínanej seriálovej úlohy opísal v podcaste „WTF with Marc Maron“. „Úlohu Dereka Shepherda som odmietol. A to ma zrejme stálo 70 miliónov dolárov,“ zažartoval Lowe a dodal: „Ale čo, sú to len peniaze.“

Herec Rob Lowe. Foto: SITA/AP, Paul A. Hebert
Herec Rob Lowe. Herec Rob Lowe.

Svoje rozhodnutie však neľutuje. „Začal som ten seriál pozerať, keď ho spustili. V seriáli začali dobre vyzerajúceho doktora volať ‚McDreamy‘ a vtedy som si povedal, že by to aj tak nebolo nič pre mňa.“

Herec Patrick Dempsey. Foto: SITA/AP, Matt Sayles
Patrick Dempsey Herec Patrick Dempsey.

A hoci rolu v seriáli o chirurgoch odmietol, v seriálových úlohách ho diváci predsa len poznajú – zahral si napríklad v úspešnom seriáli Bratia a sestry spolu s Calistou Flockhartovou či v sérii ‚Parks and Recreation‘.

Patrick Dempsey (53) sa v seriáli ako Derek Shepherd objavoval dlhých 10 rokov (2005–2015). Keď však s odstupom času hodnotil svoje účinkovanie v sledovanej sérii, povedal: "Dnes si myslím, že som mal odísť zo seriálu skôr. Zostal som dlhšie, než bolo dobré,“ povedal pre magazín People. Časová náročnosť nakrúcania sa podľa jeho slov podpísala aj pod krízu, ktorú prežíval v manželstve. Tú však napokon s manželkou prekonali.

debata chyba
Viac na túto tému: #Klinika Grace #Patrick Dempsey #Rob Lowe

+ Zobudíte sa skôr a začnete robiť veci, ktoré vás budú posúvať ďalej.
Nezabúdajte na dôležité veci, ktoré máte...

+ Vitamíny doplníte liekmi, ktoré vám lekárnik poradí v lekárni.
Peniaze síce budete mať, ale šťastie vám to...