Ceny OTO sú rozdané! Bodovali Oteckovia, zo sošiek sa tešili Mauréry aj Kobielsky

Sošky OTO si z pódia odniesli Marcel Merčiak, Veronika Cifrová Ostrihoňová aj Michal Hudák. Programom roka 2018 sa stala šou RTVS, Zem spieva.

14.04.2019 00:06
oteckovia, kobielsky, mauréry, Foto:
Oteckovia majú sošku OTO za rok 2018 v kategórii "seriál roka".
debata (29)

Sobotný večer patril odovzdávaniu cien OTO za rok 2018 – Osobnosť televíznej obrazovky. Už devätnásty ročník televíznej ankety vysielala v priamom prenose zo Slovenského národného divadla RTVS.

Po minuloročnom moderátorovi, ktorým bol Matej Sajfa Cifra, sa tento rok na pódiu predviedol Michal Hudák. Sajfa však Hudákovi počas prenosu asistoval priamo z hľadiska. Nájsť nástupcu po Adele Vinczeovej bolo náročné už pred rokom, rovnako ako Sajfa minulý rok, aj Hudák sa v tejto pozícii cítil komfortne.

Večer odštartovala kategória „komentátor športu“, ceny prišli odovzdať Daniela Hantuchová a Richard Lintner, ktorí divákom pred obrazovkou ponúkli ako tandem príjemný štart večera. Prekvapenie v tejto kategórii sa nekonalo, prvú sošku OTO získal Marcel Merčiak. Ten vo svojej reči poďakoval okrem iných aj Nasti Kuzminovej, ktorá tento rok ukončila svoju úspešnú kariéru. Následne si už svoju piatu sošku OTO prevzal v kategórii „moderátor športu“ Peter Varinský z TV Markíza.

Prvou ocenenou ženou večera sa stala Veronika Cifrová Ostrihoňová (TV MARKÍZA), ktorá vyhrala v kategórii „redaktor spravodajstva“. „Tehotná žena, keď má rozprávať v takejto situácii, je to niečo hrozné,“ povedala s úsmevom na pódiu a zároveň poďakovala manželovi: „Ďakujem aj Matejovi, že pri mne stojí.“ Ten napokon za manželkou na pódium aj vyšiel. Herecká dvojica Lujza Garajová Schrameková a Kristína Tormová odovzdali sošku Ľubomírovi Bajaníkovi (RTVS) v kategórii „moderátor spravodajstva“. Ten si vo svojej ďakovnej reči spomenul aj na prvú internú televíznu hlásateľku Blaženu Kočtúchovú, ktorá v piatok zomrela.

Jarmila Hargašová Lajčáková a Vladimír Repčík uviedli trojicu súperov v kategórii „zábavný program“ – Čo ja viem, Inkognito a Chart Show. OTO napokon skončil v rukách tvorcov Inkognita (JOJ). Na pódiu sa v mene relácie poďakovali Zuzana Šebová, Vlado Voštinár aj Michal Hudák. „Získať sošku OTO, to vôbec nie je sranda a robiť srandu takisto nie je sranda,“ povedal Hudák. Nasledovala kategória osobnosť televíznej publicistiky, v ktorej zvíťazila Kristína Kövešová z TV Markíza.

Na pódium počas večera predsa len vyšla aj Adela Vinczeová, ktorá zvíťazila v kategórii „moderátor tv programov“ a poďakovala aj svojim konkurentom. „Robíte skvelé programy, ale dnes som tu ja,“ povedala a na margo svojej práce dodala: „Mám krásny pestrý život a som za to vďačná. A ďakujem veľmi pekne aj Viktorovi.“ Skupinka detí zo seriálu Prázdniny odovzdala sošku v kategórii „seriál roka“, v ktorej medzi sebou bodovali Som mama, Oteckovia a Milenky. Sošku napokon získali Oteckovia, čo nie je vzhľadom na sledovanosť seriálu až takým prekvapením. Na pódiu sa objavili tvorcovia aj herci programu – dospelí aj detskí. Za dospelých hercov sa divákom poďakovali Marek Fašiang a Vladimír Kobielsky. Nasledovala kategória „hudobná skupina“, ktorú vtipne uviedol Dano Heriban a OTO získalo IMT Smile. Sošku však za kapelu prevzala modelka Michaela Kocianová.

Šou Zem spieva sa stala "programom... Foto: RTVS
Zem spieva, Dominika Morávková Šou Zem spieva sa stala "programom roka".

Udeľovanie ceny v kategórii speváčka tvorcom celkom nevyšlo a vtip s vypadnutou elektrinou sa zbytočne naťahoval, hoci konečný efekt pôsobil výrazne. Diváci v hľadisku však potrebovali niekoľko výziev, aby svoje telefóny zapli a potrebné efektné osvetlenie v tmavej sále pre víťazku kategórie docielili. Tou sa stala Sima Martausová. Moderátorka a niekdajšia finalistka Miss Universe, Jasmina Alagič, odovzdávala sošku v kategórii spevák. Tú získal raper Kali a Alagič, ktorá je manželkou rapera Patrika Rytmusa Vrbovského, s úsmevom reagovala: „Neviem, ako to zoberie môj partner.“

Moderátor večera, Michal Hudák, sa dostal medzi nominovaných v kategórii „zabávač“, v ktorej sošku odovzdávali Jiřina Bohdalová a Tomáš Matonoha. A Hudák ju napokon aj získal. „Z herca ste ma preložili k zabávačom. Ale pripomeniem vám… Kto na Ukrajine vyhral prvé kolo prezidentských volieb? Zabávač a komik… My už máme po voľbách a dopadlo to krásne. Mohol som urobiť niečo viac pre našu prezidentku ako to, že som nekandidoval?“, povedal s ocenením v ruke.

Po úspechu ako „seriál roka“ sa dostali Oteckovia k slovu aj v hereckých kategóriách. Zuzana Mauréry, ktorá je stálou súčasťou markizáckych Oteckov, sa stala víťazkou v kategórii „herečka“. V mužskej kategórii sa stretli Tomáš Maštalír, Ján Koleník a Vladimír Kobielsky. Predstavenie nominovaných v tejto kategórii sa trojici hercov zvlášť vydarilo. Víťazom sa napokon stal ďalší z tímu Oteckov, Vladimír Kobielsky.

Vladimír Kobielsky a Natália Puklušová v...
Herečka Mária Havranová a Marián Mitaš v...
+9Herečka Mária Havranová ako učiteľka v seriáli...

Súčasťou galavečera bolo aj uvedenie ďalšej osobnosti do Siene slávy. Tejto pocty sa počas sobotňajšieho večera dostalo režisérovi Jurajovi Jakubiskovi. Po veľkolepej ďakovnej reči, počas ktorej si zaspomínal aj na svojich kolegov a najslávnejšie filmy, odišiel z pódia so soškou OTO a so slovami: „Nech žije film.“

Po Jakubiskovi ešte nasledovalo udelenie sošiek v dvoch kategóriách. Vinczeová odovzdala sošku v kategórii „program roka“ relácii RTVS Zem spieva. Absolútnym OTO-m roku 2018 sa stal Michal Hudák. „Toto sú veľké veci. A keďže chceme skončiť v ten istý deň, ako sme začali…“ Svoju ďakovnú reč síce skrátil, ale jeho dojatie bolo viditeľné do posledného slova.

Ceny OTO za rok 2018

 • Komentátor športu: Marcel Merčiak
 • Moderátor športu: Peter Varinský
 • Redaktor spravodajstva: Veronika Cifrová Ostrihoňová
 • Moderátor spravodajstva: Ľubomír Bajaník
 • Zábavný program: Inkognito
 • Osobnosť tv publicistiky: Kristína Kövešová
 • Moderátor tv programov: Adela Vinczeová
 • Seriál roka: Oteckovia
 • Hudobná skupina: IMT Smile
 • Speváčka: Sima Martausová
 • Spevák: Kali
 • Zabávač: Michal Hudák
 • Herečka: Zuzana Mauréry
 • Herec: Vladimír Kobielsky
 • Sieň slávy: Juraj Jakubisko
 • Cena týždenníka Plus 7 dní: Za sklom
 • Program roka: Zem spieva
 • Absolútny OTO: Michal Hudák

© Autorské práva vyhradené

29 debata chyba
Viac na túto tému: #Michal Hudák #Zem spieva #Oteckovia #OTO 2018
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Potrebujete si zájsť na prechádzku, kde vyliečite rany na duši.
Nežeňte sa za vidinou vysokého zisku,...

+ Mali by ste trénovať pamäť, potrebujete si nacvičiť nové techniky.
O peniaze nemáte núdzu, len nezabúdajte...