Hviezdy Hry o tróny a ich platy? Za jednu epizódu zarábali pekný balík

16.04.2019 08:30

So záverom seriálovej ságy pod názvom Hra o tróny sa objavujú stále nové a nové detaily z nakrúcania trvajúceho vyše osem rokov. Jedným z nich sú aj honoráre hviezd.

Zľava: Herci Maisie Williams, Kit Harington,...
Zľava: Herci Maisie Williams, Kit Harington, Sophie Turner a Isaac Hempstead pózujú fotografom na premiére Hra o tróny v Belfaste. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Server JustJared.com priniesol zoznam najlepšie platených hrdinov seriálu, ktorý sa dočkal premiéry prvej epizódy záverečnej série už aj na Slovensku. Tak čo myslíte? Platila tu rodová rovnosť alebo dokonca ženy prevýšili mužov?

Pomer pohlaví je takmer vyrovnaná, keď príde na hlavné postavy projektu. Ako píše portál, pätica ústredných predstaviteľov, ktorí sú súčasťou seriálu od prvej časti, dostáva zhodne honorár pol milióna dolárov za jednu epizódu.

Reč je o herečkách Emilii Clarkeovej, ktorá predstavuje Dračiu kráľovnú, ale aj o Lene Headeyovej, ktorá stvárnila Cersei Lannisterovú. Rovnakú gážu má dostávať aj herec Kit Harington (Jon Snow) a obaja členovia Lannisterovského klanu – herec Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister) a Peter Dinklage (Tyron Lannister).

Herečky Maisie Williams (vľavo) a Sophie Turner...
Herečky Maisie Williams (vľavo) a Sophie Turner spoločne pózujú na uvedení novej série Hra o tróny. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Súčasťou seriálu od úplného úvodu sú aj herečky Sophie Turner a Maisie Williams, v projekt stvárňujúce sestry Starkové. Obe dostávajú zhodne po 175-tisíc dolárov za jednu epizódu.

V súvislosti s tým sa, samozrejme, objavila aj kritika na margo toho, že duo ženských hrdiniek dostáva menej zaplatené ako ich mužskí kolegovia. V rozhovore pre magazín Harper's Bazaar sa však k tomu vyjadrila osobne Sophie Hunter. Keď ju totiž porovnávali s jej seriálovým bratom Jonom Snowom, ktorý je tiež súčasťou rodiny Starkovcov, uviedla, že ju nemrzí jeho vyššie platové ohodnotenie.

„Kit dostal viac peňazí ako ja, ale má aj omnoho väčší príbeh pred kamerami. A v prípade posledných sérií, mal šialených asi 70 natáčaní počas noci. Ja ani zďaleka nie toľko. Takže myslím, že si tie peniaze zaslúži,“ komentovala pre magazín predstaviteľky Sansy Starkovej.

Herec Kit Harington
		na premiére ôsmej série
		šou...
Herečky Maisie Williams
		(vľavo) a Sophie
		Turner...
+4Zľava: Herci Maisie
		Williams, Kit
		Harington,...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#plat #honorár #hviezdy #Hra o tróny #Sophie Turner
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezaťažujte si telo neustále rôznymi nezdravými produktami.
Urobte si poriadok vo financiách, súrne to už...

+ Ak potrebujete deň sami pre seba, urobte si ho.
Nový týždeň, nové úlohy a práca, začnite na tom...