Dynastia sa skončila pred 30 rokmi! Ako dnes vyzerajú sokyne Alexis a Krystle?

, 11.05.2019 11:33

Americký televízny seriál Dynastia svojho času pravidelne vábil k televíznym obrazovkám milióny divákov po celom svete.

Spolu s ďalším americkým televíznym seriálom Dallasom patril k najsledovanejším takzvaným mydlovým operám. Prvá 45-minútová epizóda o rodine milionára Blakea Carringtona bola v USA odvysielaná 12. januára 1981 a posledná pred 30 rokmi, 11. mája 1989.

John Forsythe ,  Joan Collins a Linda Evans...
John Forsythe , Joan Collins a Linda Evans (vpravo) na zábere zo seriálu Dynastia v roku 1986. Autor: SITA/AP, Reed Saxon

Spletité osudy magnáta Blakea a jeho druhej manželky Krystle, ktorým sa do cesty neustále stavia Blakeova prvá žena Alexis, mohli americkí diváci sledovať v hlavnom vysielacom čase na stanici ABC a s rôznym odstupom aj diváci v mnohých ďalších krajinách. Od tej doby, čo sa seriál skončil 220. dielom, sa príbehy denverskej rodiny na televíznych obrazovkách stále znovu objavujú.

Dynastiu produkoval slávny Aaron Spelling, ktorý stál napríklad za úspešným seriálom Beverly Hills 90210 alebo Melrose Place. Hlavnými hviezdami seriálu sa stali predstavitelia ústrednej trojice v podaní Johna Forsythea, Lindy Evansovej a Joan Collinsovej. Tá sa vďaka úlohe mrchy Alexis stala známou po celom svete. Seriál bol v roku 1984 ocenený Zlatým glóbusom v kategórii najlepší televízny seriál (dráma).

Linda Evans, predstavviteľka Krystle Carringtonovej, má dnes 74 rokov a z času na čas sa objaví na spoločenských podujatiach. V apríli sa zúčastnila na otvorení výstavy venovanej monackej kňažnej Grace Kellyovej. Za rolu v Dynastii v minulosti získala ocenenie Zlatý glóbus.

Linda Evans na aktuálnej fotografii z apríla...
Linda Evans na aktuálnej fotografii z apríla 2019 počas otvorenia výstavy na počesť Grace Kellyovej. Autor: Profimedia

Joan Collins, predstaviteľka Alexis Carringtonovej Colbyovej, má 85 rokov a na červených kobercoch je častým hosťom. Pred pár dňami sa objavila na newyorskom prestížnom podujatí MET Gala. Vďaka úlohe v Dynastii sa stala jednou z najlepšie platených televíznych herečiek osemdesiatych rokov. V roku 1997 bola kráľovnou Alžbetou II. povýšená do šľachtického stavu za zásluhy. Osemdesiatnička žije už vo svojom piatom manželstve. V roku 2002 povedala "áno“ Percymu Gibsonovi, ktorý je od nej mladší o 32 rokov.

Herečka Joan Collins na aktuálnej fotografii z...
Herečka Joan Collins na aktuálnej fotografii z podujatia MET Gala. Autor: SITA/AP, ANDREW KELLY

John Forsythe, predstaviteľ Blakea Carringtona, má 92 rokov a na oficiálnych podujatiach ho nevídať.

Herec  John Forsythena zábere z roku 1982.
Herec John Forsythena zábere z roku 1982. Autor: SITA/AP, Saxon

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Joan Collins #Dynastia #Linda Evans
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Leňošenie nechajte na večer, premôžte sa a choďte si zacvičiť.
Keď prekonáte svoju lenivosť, všetko už...

+ V prvom rade sa dajte dokopy vy, myslite na seba, až potom na ostatných.
Možností je veľa, už len si...