Ivanu Chýlkovú ste v uniforme ešte nevideli! Takáto je z nej policajtka

14.05.2019 15:10
Ivana Chýlková
Ivana Chýlková v seriáli Linka. Autor:

Chýlková či Brzobohatý prichádzajú aj na slovenské obrazovky v novej minisérii z prostredia tiesňovej linky.

Pôvodný český seriál Linka približuje nielen osobný život ľudí, ktorí si za svoju profesiu zvolili pomoc ostatným, ale aj ich profesionálne starosti. Hlavné postavy seriálu Linka stvárnia napríklad Ivana Chýlková, Ondřej Brzobohatý, Martin Hoffmann, Martin Finger, Vladimír Kratina a ďalšie hviezdy českého hereckého neba. "V seriáli Linka stvárňujem nielen úlohu policajtky pracujúcej na dispečingu tiesňovej linky, ale tiež manželku a matku. Moja úloha je de facto písaná životom. Nie je to hlavná úloha, ale je podstatná pre fungovanie všetkého. Linky aj rodiny. Takéto úlohy sa hrajú veľmi krásne a aj keď sú na prvý pohľad nedôležité, sú v živote ťažiskové,“ hovorí Ivana Chýlková.

herecká zostava  seriálu Linka.
herecká zostava seriálu Linka. Autor: Prima

"Je tu čo hrať a preto som aj ponuku na nakrúcanie Linky prijal. Filip Mrkvička, teda moja postava, je frustrovaný policajt, ktorý ako vyjednávač a krízový intervent nezvládol v minulosti policajnú akciu a použil násilie v situácii, kedy nemal. Je za to vyšetrovaný a podľa interných pravidiel postavený mimo službu a prevelený na tiesňovú linku. Nedá mu to a napriek zákazu nadriadených neraz odbieha do akcie. Nie je to ale žiadny jednofarebný Mirek Dušín. Filip je vcelku komplikovaný tvrdohlavec sústredený len na seba, ale so zmyslom pre spravodlivosť. To sa hrá pekne a baví ma to. Snáď bude aj divákov,“ priblížil svoju postavu Ondřej Brzobohatý.

Ivana Chýlková v 
		seriáli
		Linka.
Ondřej Brzobohatý v 
		seriáli
		Linka.
+1herecká zostava 
		seriálu
		Linka.

Reflektovaným uhlom pohľadu je tiež sonda do života ľudí, ktorí sa často nechcene stávajú účastníkmi krízových situácií. Seriál je tiež pohľadom na ľudí pracujúcich denne v stresových situáciách a pod veľkým psychickým tlakom, ktorí sú napriek tomu pripravení oddeliť svoje osobné drámy od pracovného života.

Štyri diely, ktoré sa práve pripravujú, sú vždy rozdelené do jednotlivých prípadov. Počas jednej epizódy sa tak diváci môžu tešiť na dva veľké uzatvorené prípady a navyše menšie výjazdy. POd seriál sa ako režisér podpísal Jiří Chlumský v spolupráci s Martinom Koppom a dočkajú sa ho aj diváci Prima PLUS.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#linka #Ivana Chýlková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si dnes pozor na dôležité rozhodnutia v oblasti zdravia.
Zmena vám nezaručí aj úspech, avšak to...

+ Ovocie a zelenina robia dobre vášmu telu, pokúste sa ich jesť viac.
Prispievajte na dobré veci svojimi...