Ako vraždiaci klaun v uliciach! Je to metafora herectva, tvrdí fešák Skarsgard

21.08.2019 00:00

Keď ho zbadáte v časopise alebo na filmovej premiére, nepochybne vás zaujme svojím šarmom, priam krásou. Herec Bill Skarsgard pritom stvárni túto jeseň už druhýkrát jedno z najznámejších filmových monštier.

Herec Bill Skarsgard na zábere z júla 2018.
Herec Bill Skarsgard na zábere z júla 2018. Autor: SITA/AP, Rebecca Cabage

Reč je o vražednom klaunovi Pennywiseovi zo známeho hororu Stephena Kinga To. Po verzii, ktorú poznajú diváci už niekoľko desiatok rokov, sa Hollywood popasoval s novým spracovaním a do úlohy desivého prízraku s cirkusovým líčením obsadil práve mladého Švéda. Úspech snímky však vyústil celkom logicky – tvorcovia nakrútili druhú časť a tá príde do kín už o pár mesiacov.

Dvadsaťdeväťročný herec sa v novom vydaní magazínu CR Men priznal k tomu, že s mejkapom klauna na tvári absolvoval po druhom kastingu jazdu v uliciach Los Angeles. „Bola to absolútna metafora na to, aké je byť hercom v tomto meste,“ komentoval pre magazín fešák. Mimochodom, Bill je mladší brat herca Alexandra Skarsgarda a syn herca Stellana Skarsgarda.

Herec Bill Skarsgard ako vražedný klaun...
Herec Bill Skarsgard ako vražedný klaun Pennywise na zábere z prvého filmu To z roku 2017.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Brooke Palmer

V interview sa tiež zamyslel nad rozdielmi hereckého povolania v Hollywoode a v jeho rodnom Švédsku. „V Amerike hviezdy učia, aby hovorili o sebe, že sú nudné, ale zároveň neočakávajú, že im uveríme. Ja preferujem švédsky systém. Oceňuje hercov ako majstrov remesla, nie ako celebrity,“ komentoval Skarsgard.

Herectvu sa venuje už od útleho veku, na filmovom plátne debutoval v roku 2000. Práve rola klauna Pennywisa však znamenala zlom v jeho kariére aj na medzinárodnej úrovni. Hoci ho diváci počas celého filmu neuvidia bez líčidiel, zo Skarsgarda v civile sa stal idol dievčat a mladej generácie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#To #rola #klaun #horor #herectvo #Bill Skarsgard
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zmeňte svoj životný štýl od základov, prospeje vám to.
V pracovnej oblasti dokážete všetko čo si...

+ Nezabúdajte na vitamíny, načerpávajte ich z ovocia a zeleniny.
Pripravte sa aj na horšie časy, odkladajte...