Šesťdesiattriročná Davisová to povedala v noci z nedele na pondelok v Los Angeles na galavečere udeľovaní čestných Oscarov. Talianska režisérka Lina Wertmüller pri preberaní čestného Oscara išla ešte ďalej a navrhla, aby cena dostala ženské meno Anna.
„Meno tejto sošky by sa malo zmeniť, prečo ju nepomenovať napríklad Anna,“ citovali v pondelok talianske médiá 91-ročnú Wertmüllerovú, ktorá sa v roku 1976 stala prvou ženou nominovanou na Oscara za najlepšiu réžiu. Cenu za drámu z koncentračného tábora nazvanú Pasqualino Sedmokráska, ale vtedy nedostala.
Geena Davis dostala v noci z nedele na pondelok humanitárnu cenu Jeana Hersholta, ktorú udeľuje tiež americká Akadémia filmových umení a vied a ktorá má tiež podobu sošky Oscara. Davis vyzvala prítomných hollywoodskych tvorcov, aby prepísali to, na čom práve pracujú, a zakomponovali do týchto diel viac žien.
Šesťdesiattriročná Davis sa dlhodobo angažuje v boji za rovnoprávnosť pohlaví, v roku 2004 založila dokonca rodový inštitút, ktorého cieľom je rovné zastúpenie mužov a žien v hollywoodskych filmoch.
Čestného Oscara, ktorého udeľuje rovnako ako ostatné Oscary americká Akadémia filmových umení a vied, dostali tento rok tiež režisér David Lynch a herec Wes Studi.