Budú dražiť veci zo seriálu Priatelia. Výťažok pomôže komunite LGBT

20.11.2019 16:16
Priatelia, friends, aniston, cox, kudrow,...
Archívny záber na hlavných hrdinov seriálu Priatelia. Autor:

Do aukcie ide prvýkrát viac ako 100 rekvizít, kostýmov a ďalších predmetov z obľúbeného amerického seriálu Priatelia, ktorý sa na obrazovkách prvýkrát objavil pred 25 rokmi.

Výťažok z decembrovej online dražby bude podľa servera Variety venovaný nadácii, ktorá sa zaoberá prevenciou samovrážd a krízovou intervenciou u mladých ľudí z LGBT komunity, teda lesbičiek, gayov, bisexuálov a transgenderových osôb.

Medzi draženými kúskami bude napríklad replika gauča z kaviarne Central Perk, kde sa seriálová partia priateľov schádzala, plyšový tučniak Joeyho, Rossov kostým pásovca a svadobné oznámenie Moniky a Chandlera. Aukcia sa začína 3. decembra a končí 17. decembra.

Seriál Priatelia, známy aj slovenským divákom s typickým slovenským dabingom, patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia. Počas desiatich seriálových radov sa šestica hlavných protagonistov dokázala zapísať do sŕdc divákov po celom svete.

Posledný epizódu stanica NBC odvysielala v máji 2004 a k televíziám len v Amerike pritiahla vyše 52 miliónov divákov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#seriál #priatelia #pomoc #LGBTQ #gauč #dražba #aukcia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Zaujímajte sa viac o vaše zdravie, vek vám pribúda a choroby tiež.
Ponúkané peniaze môžete odmietnuť,...

+ Nespavosť môže byť spôsobená ťažko stráviteľnou večerou.
Investícia do navigácie nemusí byť zbytočná, veď...