Neplodnosť aj utajené pôrody. Hniezdo dalo Norisovej zabrať, emočne sa natrápila

, 17.01.2020 09:00
Soňa Norisová
Soňa Norisová v seriáli Hniezdo. Autor:

Herečka Soňa Norisová (46) je jednou z hlavných ženských postáv seriálovej novinky RTVS s názvom Hniezdo.

Dvanásťdielny dramatický seriál prináša sondu do príbehov a osudov ľudí, ktorí nemôžu mať deti, no ktorí túžia po deťoch, chcú si ich adoptovať. Ale hovorí aj o tých, ktorí deti mať nechcú. Režisérom a spoluautorom seriálu je Braňo Mišík, spolu s Norisovou sa pred kameru postavili Alexander Bárta, Marián Mitaš, Andrea Karnasová, Zuzana Kubovčíková Šebová, Marek Geišberg, Zuzana Frenglová či Katarína Šafaříková.

Soňa Norisová v seriáli Hniezdo.
Soňa Norisová v seriáli Hniezdo. Autor: RTVS

Seriál vznikal počas šiestich týždňov a pre Norisovú išlo o emocionálne extrémne náročné nakrúcanie. V seriáli totiž stvárňuje 38-ročnú matku dvoch detí a manželku. S tretím dieťaťom však zostala tehotná neželane, mimo manželského vzťahu. Pre zachovanie svojej rodiny sa odhodlá k anonymnému pôrodu v čase, kedy je jej manžel dlhodobo mimo domov.

„Počas nakrúcania som mala pocit, že pracujem na niečom výnimočnom,“ uvádza 46-ročná Norisová, ktorá považuje tému celého seriálu za viac ako aktuálnu. „Emočne som sa počas práce na Hniezde naozaj natrápila,“ opísala herečka. Zároveň dodala, že podľa jej názoru tvorcovia odviedli skvelú prácu už pri písaní scenára. „Nikdy som neodchádzala z pľacu znechutená, všetko v scenári malo svoj zmysel.“ Po prečítaní každej časti bola zvedavá na pokračovanie. „Najmä koniec seriálu prinesie zaujímavé, nečakané rozuzlenie.“

Ako dodáva, pri sledovaní prvej časti dokonca pozabudla hľadieť na svoj výkon kritickým okom. „My, herci, máme tendenciu sa extrémne na obrazovke sledovať, hľadať chyby, čo sme mohli urobiť lepšie či inak. Pri sledovaní Hniezda som na to zabudla, tak ma seriál chytil.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Soňa Norisová #hniezdo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Budete sa cítiť vyčerpane, venujte viac času spánku.
Nehazardujte s peniazmi, na ktoré tvrdo pracujete,...

+ Zistíte svoje nedostatky, začnete preto niečo robiť a prestanete sa ľutovať.
Finančné...