Marián Mitaš sa teší: Hrám postavu, po ktorej túži väčšina hercov

18.01.2020 00:00
Marián Mitaš
Herec Marián Mitaš Autor: ,

Slovenský herec Marián Mitaš stvárňuje v novom seriáli RTVS Hniezdo podľa vlastných slov postavu, po ktorej väčšina hercov roky túži.

„Je v nej niečo zvláštne, na kastingu mi o nej režisér Braňo Mišík povedal, že je to vlastne dobrý chlapec, akurát sa mu postávali nejaké zlé veci a jednoducho si to celé zle zmanažoval… Páči sa mi, že to nie je len dobrá alebo zlá postava, nemusel som tam chodiť pred kamerou a mračiť sa a vrhať blesky, ani sa tupo usmievať, že ‚Aha, ja som tu ten dobrý a pekný…‘ Je to skrátka človek, ktorý má svoje chyby, svoje slabosti, ktoré nedokáže ovládať a ktoré ho doženú až tam, kam ho doženú… To už uvidíte,“ prezradil v rozhovore herec, podľa ktorého práve jeho postava dej seriálu najviac zamotá. „Bude tým štartovacím prvkom celého konfliktu, ktorý sa tam odohrá,“ uviedol.

Nový televízny počin známemu interpretovi podľa vlastných slov imponuje. „Zatiaľ si myslím, že sa Hniezdo triafa presne tam, kam sme chceli. Bol by som však rád, keby sa ľudia nenechali odradiť tým jeho ako keby rodinným nastavením, ktoré na prvý pohľad ponúka. Je to totiž naozaj dramatický seriál, ktorý podľa mňa dokážu vnímať tak ženy, ako aj muži. Odohráva sa tam nielen tá materská, ženská téma, ale aj iné linky a všetko sa tam tak pekne prelína. Všetky vody napokon vedú do jednej rieky…,“ poznamenal 39-ročný rodák z Považskej Bystrice, ktorého čaká tento rok ešte niekoľko projektov.

„V lete budeme točiť jedného veľmi zlého chlapca v takom filme v Prahe, ktorý sa odohráva počas druhej svetovej vojny v Terezíne a teraz skúšame so Zuzkou Fialovou v Štúdiu L+S text Evy Borušovičovej Zajačik. S tým by sme mali mať premiéru v marci. Inak toho nie je zas tak veľa, divadlo budeme intenzívne riešiť len do konca marca, a potom máme do letných prázdnin trošku pauzičku,“ povedal Mitaš, ktorý sa navyše čoskoro objaví aj v zahraničnej produkcii. „Teraz som točil pre Amazon v Prahe taký seriál, že Carnival Row. Hrá tam aj Orlando Bloom. Ja som sa s ním ale nestretol, mám tam len takú menšiu postavu,“ zasmial sa.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Marián Mitaš #hniezdo

+ Kávu vymeňte za čaj, prospeje vám to viac.
Neprestávajte sa v práci snažiť, za snahu budete odmenený.

+ Nezabúdajte na pitný režim, je veľmi dôležitý.
Veľké pracovné nasadenie vám teraz veľké výhody rozhodne...