V novej evitovke hrá aj detský supertalent! Režisérka ho prirovnáva k Hollému

Česko-slovenský romantický film Príliš osobná známosť, pod ktorý sa podpísali tvorcovia kinohitu Všetko alebo nič, mal v utorok (14. 1.) slávnostnú premiéru v Bratislave.

19.01.2020 14:00
Detská herečka Valentýna Bečková na zábere z... Foto:
Detská herečka Valentýna Bečková na zábere z filmu Príliš osobná známosť.

Emotívny príbeh, pri ktorom sa diváci zasmejú, ale si aj poplačú, nakrútila podľa knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik Urbaníkovej opäť režisérka a scenáristka Marta Ferencová.

V novej „evitovke“ sa divákom v hlavných úlohách predstavia Eliška Balzerová, Tatiana Dyková a Petra Hřebíčková. České ženské trio dopĺňajú slovenskí herci Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš, Chorvát Janko Popovič Volarić a srbskí herci Branislav Trifunovič a Miki Manojlović.

Film o láske, vzťahoch i sile priateľstva prináša príbehy troch žien, ktoré sa poznajú alebo sa spoznajú. Spája ich priateľstvo, muž a malé, päťročné dievčatko. Simona si nanovo buduje život po tom, ako sa rozvedie a syn sa rozhodne žiť s otcom. Natáliu si nájde láska v podobe vdovca s malou dcérkou a obetavou babkou. A Eva aj v dôchodkovom veku zisťuje, že do jej života stále patrí láska partnerská, nielen tá k vnučke.

zväčšiť Hlavné úlohy stvárnili vo filme Petra... Foto: Continental Film
Hlavné úlohy stvárnili vo filme Petra Hřebíčková (vľavo) a Eliška Balzerová. Hlavné úlohy stvárnili vo filme Petra Hřebíčková (vľavo) a Eliška Balzerová.

Príjemným prekvapením filmovej novinky je česká detská herečka Valentýna Bečková. V čase nakrúcania mala päť rokov, v úsmevnom i dojímavom príbehu stvárňuje Terezku. „Valentýnka nám padla z neba, veľmi dlho sme kastovali, už som bola pomerne dosť zúfalá, lebo som vedela, že na tom dieťati stojí strašne veľa – pokiaľ nebude uveriteľné, tak sa emócie nedostavia,“ komentovala obsadenie „obrovského talentu“ Marta Ferencová.

To, že Valentýnku tvorcovia filmu našli medzi toľkými deťmi, považuje za veľký dar. „Ona je profesionál, to dieťa sa narodilo ako herec,“ dodala režisérka a spoluscenáristka k výkonu filmovej Terezky, ktorá si nakrúcanie užívala aj napriek náročným a vypätým scénam.

Detská herečka Valentýna Bečková na zábere z... Foto: Bioscop
Detská herečka Valentýna Bečková na zábere z filmu Príliš osobná známosť. Detská herečka Valentýna Bečková na zábere z filmu Príliš osobná známosť. Na zábere s filmovou mamou Petrou Hřebíčkovou.

„Na natáčanie som sa vždy tešila, najúžasnejšie na tom bolo to, že som nemusela ísť do škôlky,“ uviedla pred premiérou na Slovensku Valentýna Bečková. Z predstaviteľky malej Terezky je už školáčka a keď vyrastie, chce byť režisérkou alebo „pani herečkou“.

„Je to veľmi zvláštne dieťa, ona je akoby naozaj dospelá, ale nie tým premúdreným spôsobom, ale len akoby vyzretosťou alebo svojím obsahom. Nie je to premúdrené dieťa, ktoré sa na niečo tvári. Nepredvádza sa, fakt to ide z vnútra. Je taký ten talent typu Tomáša Holého, ktorý sa objaví raz za čas,“ uzavrela Ferencová.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Valentýna Bečková #talent #Príliš osobná známosť #premiéra #Marta Ferencová

+ Rozmýšľajte dopredu, následky môžu byť oveľa zložitejšie.
Plňte si svoje sny, peniaze rozumne využite na...

+ Nepite priveľa kávy, mohla by vás aj vašu pokožku dehydrovať.
Na prácu sa dá pozerať aj inými očami, začnite o...