Angelina Jolie chce vzdelávať tínedžerov. Spojila sa s televíziou BBC

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolieovou reláciu, ktorá má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácie. Informuje o tom americký web Variety.

25.01.2020 10:35
Herečka Angelina Jolie v kreácii Atelier Versace. Foto: ,
Herečka Angelina Jolie na archívnom zábere.

Nový program „My World“ je vraj určený divákom starším 13 rokov a stanica BBC World News ho bude počnúc nadchádzajúcom víkendom vysielať každú nedeľu v podvečer. Obsah bude vychádzať z práce celosvetovej siete spravodajcov BBC, redakcia bude mať podľa Variety vždy posledné slovo ohľadom editorských rozhodnutí. Herečka Jolie zaujala v autorskom kolektíve pozíciu výkonného producenta, na produkcii sa podieľa aj iniciatíva Microsoft Education.

Americká filmová hviezda dúfa, že My World pomôže dospievajúcim získavať informácie a nástroje, ktoré im umožnia angažovať sa v pre nich dôležitých otázkach. „Ako rodič som šťastná, že mám možnosť podporiť reláciu, ktorého cieľom je pomôcť deťom dozvedieť sa viac o životoch iných mladých ľudí po celom svete a vzájomne ich prepájať,“ uviedla 44-ročná herečka vo vyhlásení.

BBC na svojom webe prezentuje My World ako „reláciu pre tínedžerov, ktorí chcú vedieť viac“ o témach hýbajúce svetom. Prvý 23-minutový diel prinesie rozhovory s mladými o ich prioritách a bude sa zaoberať otázkami, či sú protesty účinným nástrojom a či môžu „stromy zachrániť planétu“. Podľa Variety bude v ďalších epizódach reč napríklad o manipuláciu s audiovizuálnym obsahom alebo o výruboch pralesa v Amazónii.

„Vidíme istú medzeru v ponuke pre mladých ľudí, ktorí chcú porozumieť tomu, ako vzniká spravodajstvo a aké hodnoty sú v jeho pozadí. Potrebujú nástroje pre rozlíšenie skutočného od falošného na internete aj schopnosť kriticky premýšľať o informáciách, či už na ne narazia kdekoľvek. Rozvíjať tieto zručnosti je cieľom My World,“ uviedol jeden z vedúcich pracovníkov BBC Jamie Angus.

Spomínané návyky sú podľa neho pre dnešnú mládež úplne zásadné, z ich osobného hľadiska aj vzhľadom k „budúcemu zdraviu demokracie vo svete“.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #tínedžer #relácia #hodnoty #demokracia #BBC #Angelina Jolie

+ Vystúpili ste zo svojej komfortnej zóny a neprospieva vám to.
Poproste svojich kolegov o pomoc, nie je hanba...

+ Spravte si poobedie pre seba, zrelaxujte sa a načerpajte nové sily.
Prebojujte sa k novému pracovnému miestu,...