Ikona, ktorá vie o sexe v meste veľa! Parker oslavuje, pamätáte si ju aj takto?

Americkú herečku Sarah Jessicu Parkerovú, ktorá sa narodila 25. marca 1965, preslávila rola Carrie Bradshawovej v úspešnom seriáli Sex v meste.

25.03.2020 00:00
debata
Herečka Sarah Jessica Parker na premiére... Foto: SITA/AP, Andy Kropa
Sarah Jessica Parker Herečka Sarah Jessica Parker na premiére seriálu Divorce v kreácii od Dolce & Gabbana.

Jeho prvý diel mal premiéru v júni 1998. Vďaka účinkovaniu v ňom sa hviezda vyhupla medzi najlepšie platené herečky sveta. Za slávnu seriálovú rolu dostala štyri Zlaté glóbusy a dve ceny Emmy. Niekoľko rokov po ukončení seriálu vznikli aj dva samostatné filmy, na ktorých sa podobne ako pri seriáli realizovala aj ako producentka. Kritika však k filmovým snímkam veľmi lichotivá nebola. Spolu aj s ostatnými hlavnými herečkami získali za ne anticenu Zlatá malina, ktorá sa udeľuje za najhoršie filmy a herecké výkony.

Parker, ktorá pochádza z Ohia a narodila sa do rodiny ôsmich detí, však už dávno pred televíznym fenoménom o „sexe a najmä vzťahoch v slávnom meste“ realizovala svoje túžby byť herečkou a tiež nadanie pre túto profesiu.

Rok 1999: Herečka Sarah Jessica Parker.
Rok 2001: Herečka Sarah Jessica Parker s...
+12Rok 2002: Herečka Sarah Jessica Parker s...

Prvé kroky do sveta šoubiznisu urobila už v 12 rokoch, kedy získala malú rolu v muzikálovom predstavení na Brodwayi. V 80. rokoch získala prvé úlohy vo filmoch. Neskôr hrala napríklad v snímkach Medové týždne v Las Vegas a Ed Wood.

Od roku 1997 je vydatá za herca Matthewa Brodericka, spolu majú sedemročného syna a dvojčatá, ktorá im porodila náhradná matka. Sarah Jessica Parker sa aj vďaka seriálu Sex v meste a stylingu, o ktorý sa stala kostýmerka a štylistka Patricia Field, stala módnou ikonou. Túto pozíciu využila neskôr aj vo vlastnom podnikaní. Navrhla líniu odevov či naposledy obuvi.

V galérii si môžete pripomenúť pätnásť ikonických momentov Parkerovej ako módnej ikony.

Rok 2001: Herečka Sarah Jessica Parker s... Foto: SHUTTERSTOCK
Rok 2001: Herečka Sarah Jessica Parker Rok 2001: Herečka Sarah Jessica Parker s ocenením Zlatý glóbus.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #herectvo #kariéra #Sarah Jessica Parker #Sex v meste #ikona #jubileá hviezd