Zaľúbenci z Modrej lagúny dnes? Ako sa na nich podpísalo 40 rokov?

12.05.2020 00:00
Herečka Brooke Shields na zábere z filmu Modrá...
Brooke Shields a Christopher Atkins na zábere z filmu Modrá lagúna. Autor:

Romantika a nežná láska dvoch zaľúbencov z Modrej lagúny nadchla svet v roku 1980.

V roku 1980 mal premiéru film Modrá lagúna, v ktorej si hlavné úlohy zahrali Brooke Shields a Christopher Atkins. Z romantickej snímky, ktorej dej sa odohrával na čarokrásnom ostrove, sa stal filmový hit a diváci sa k nemu stále radi vracajú, hoci od jeho uvedenia ubehlo vyše štyridsať rokov.

Oboch hlavných hrdinov – Brooke Shields a Christophera Atkinsa, snímka razom preslávila po celom svete. Krásna herečka mala v čase nakrúcania iba 15 rokov, jej filmový partner sladkých 19. Zaujímavosťou je, že rola blond fešáka Richarda v Modrej lagúne bola jeho vôbec prvou úlohou pred kamerou. Brooke Shields mala tak skúseností podstatne viac, keďže pred kamerou stála už ako malé dievčatko, v roku 1973.

Herec Christopher Atkins na snímke z roku 2019...
Herec Christopher Atkins na snímke z roku 2019 - o rok oslávi okrúhlu 60-ku. Autor: Profimedia

Hollywoodska hviezda Brooke Shields je mamou dvoch dcér, Grier (15) a Rowan (18), ktorých otcom je jej manžel, scenárista Chris Henchy. Za neho je vydatá od roku 2001. Jej prvým manželom bol tenista Andre Agassi, ich vzťah sa však neskončil práve najlepšie, žili spolu v rokoch 1997 až 1999. Je častým hosťom na červených kobercoch a po päťdesiatke vyzerá stále na jednotku.

Brooke Shields má 54 rokov a vyzerá skvelo.
Brooke Shields má 54 rokov a vyzerá skvelo. Autor: SITA/AP, Greg Allen

Atkinsova kariéra nebola po Modrej lagúne až taká žiarivá ako kariéra Shieldsovej. Zahral si napríklad v seriáli Dallas, pred časom sa objavil v seriáli Kriminálka Las Vegas. V roku 1985 sa postavil pred oltár s herečkou Lyn Barronovou, s ktorou vydržal v manželstve dlhých 22 rokov, než sa v roku 2007 rozviedli, je otcom dvoch ratolestí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Modrá lagúna #Brooke Shields
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku