Divoký život Kataríny Veľkej? Seriál už vyzliekol donaha Elle Fanningovú

18.05.2020 00:00

V priebehu roka vznikol už ďalší seriálový projekt, ktorý sa zaoberá životom slávnej ruskej panovníčky Kataríny Veľkej. Herečky, ktoré ju stvárnili, však nemôžu byť odlišnejšie.

Elle Fanning na premiére filmu  "The...
Elle Fanning na premiére filmu "The Roads Not Taken" počas Berlinale. Autor: SITA/AP, Michael Sohn

Pred pár mesiacmi mala premiéru miniséria, v ktorej slávnu cárovnú stvárnila britská herečka Helen Mirren. Za svoj výkon získala niekoľko nominácií na ceny a pochvaly kritikov. Len pred pár dňami mala však premiéru iná „story“. Život mladej a ambicióznej Kataríny, ktorá je však zároveň romantičkou a musí sa vydať do dohodnutého manželstva s cárom Petrom.

Tvorcovia zverili hlavnú ženskú úlohu jednému z najväčších talentov súčasnej kinematografie – herečke Elle Fanningovej. Mladšia z dua talentovaných sestier priznala ešte pred premiérou, že o Kataríne Veľkej toho veľa nevedela. Teda niečo predsa a nie je na to hrdá. „Počula som o nej len ten príbeh o sexe s koňom, čo je extrémne smutné,“ uviedla na margo jedného z mýtov, ktorý sa šíril o smrti veľkej panovníčky. Vraj umrela počas súlože s koňom.

„Ale prišla som, aby som sa naučila, že bola v podstate feministickou ikonou a do Ruska priniesla vzdelanie ženám a umenie a vedu. Urobila skutočne výnimočné veci,“ komentovala pre médiá Elle Fanning.

V jednej z prvých epizód, ktoré mali premiéru na streamovacej platforme Hulu (seriál Great sa premieta aj na HBO), sa mladučká blondínka dočkala aj nahej scény. Konieckoncov, tvorcovia sa nejako museli popasovať aj s informáciami o povesti Kataríny Veľkej ako náruživej milenky, ba pre niekoho dokonca nymfomaniačky.

Výsledný mix, ktorý zatiaľ mohli diváci vidieť, však získal samé pozitívne ohlasy. Divácke aj od kritikov. „Za dlhú dobu je to asi to najlepšie, čo môžete vidieť na Hulu,“ objavilo sa napríklad na internete.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Vypnúť reklamu
0 debata debata
Viac na túto tému: #seriál #nahá scéna #Katarína Veľká #Elle Fanning

+ Neschudnete ak nebudete chcieť, sladké pochúťky vám k tomu nepomáhajú.
Nemajte strach z novej práce,...

+ Ak máte nejaký problém, riešte to so psychológom, nie je to hanba.
Hospodárte s peniazmi veľmi opatrne,...