Kramárov osud v Inkognite? Tu je konečné rozhodnutie JOJ-ky

24.06.2020 10:36
inkognito,
Za svoje nevhodné správanie v relácii Inkognito Maroš Kramár nebude sankcionovaný. Autor:

Po dvoch týždňoch urobila televízia JOJ rozhodnutie, či bude herec Maroš Kramár za svoje správanie v Inkognite sankcionovaný.

Začiatkom júna odvysielala televízia JOJ reláciu Inkognito s dokrútkou, na ktorej sa herec Maroš Kramár, ako jeden z členov tímu hádačov, dotýkal zadku maskérky. Tá práve v tej chvíli upravovala vzhľad iného hosťa v štúdiu. Nevhodné správanie Kramára pred kamerami okamžite spustilo vlnu kritiky a nevôle, v súvislosti s hercom sa začalo skloňovať spojenie sexuálne obťažovanie na pracovisku.

Vzápätí sa o slovo prihlásil generálny riaditeľ televízie Marcel Grega a na svojom facebooku sa k situácii vyjadril aj týmito slovami: „Aj keď v tíme Inkognita vládne po rokoch blízka priateľská atmosféra, aj tento prípad, rovnako, ako každý iný, prešetríme a kedykoľvek sa harašment na pracovisku potvrdí, postupujeme rovnako – oficiálnym upozornením a následne rozviazaním spolupráce. Odvysielanie týchto záberov osobne, aj ako televízia, považujeme za zlyhanie jednotlivcov, ktoré nekorešponduje s hodnotami, na ktorých si roky dávame záležať.“

A tak ďalší osud Maroša Kramára a jeho účinkovania v Inkognite visel istý čas vo vzduchu. S konečným stanoviskom prišla televízia JOJ až teraz. "V pondelok 8. júna odvysielala TV JOJ v relácii Inkognito dokrútku, ktorej časť môže bez dostatočného kontextu pôsobiť neslušne a nevhodne. Vedenie TV JOJ sa za odvysielanie tejto dokrútky ospravedlnilo a bolo udelené dôrazné upozornenie a poučenie zodpovedným za odvysielanie záberu. Nevhodná pasáž bola okamžite nahradená, aby sa v reprízach a internetovom archíve neopakovala.

Vedenie TV JOJ sa veľmi detailne zaoberalo samotnou situáciou na pracovisku pre podozrenie z možného konania, ktoré sa na prvý pohľad mohlo javiť ako nezlučiteľné s firemnou kultúrou TV JOJ. Po mnohých konzultáciách o.i. s dotknutými stranami, ale aj s nezávislými externými odborníkmi konštatujeme, že daná situácia nenaplnila charakter takého konania, ktoré by malo byť sankcionované," uviedla v stanovisku PR manažérka relácie, Katarína Gajdošíková. Kramár tak v tíme sledovanej relácie stopku nedostal.

Televízia JOJ sa divákom ospravedlnila za odvysielanie zostrihu po skončení Inkognita, herec však takýto krok doposiaľ neurobil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Maroš Kramár #inkognito
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Kondícia sa zlepší a vy si trúfnete aj na dlhšie turistické prechádzky.
Aj vo financiách máte...

+ Každá nezadaná žena by mala myslieť na chránený sex, nebuďte výnimkou.
Preverte cestovnú...