Hudson sa premenila na Arethu Franklinovú: Podoba..? Hlas znie dokonalo!

02.07.2020 00:00

Filmové snímky o skutočných osobnostiach pravidelne lákajú pozornosť fanúšikov aj kritikov. A pre hlavných predstaviteľov sú často cestou k oceneniam. Dopadne to tak aj v prípade filmu Respect?

Herečka a speváčka Jennifer Hudson ako Aretha...
Herečka a speváčka Jennifer Hudson ako Aretha Franklin na zábere z filmu Respect. Autor: © Quantrell D. Colbert

Novinka, ktorej trailer pred pár dňami predstavili oficiálne na kanáli YouTube, zachytáva život slávnej hudobnej ikony – speváčky Arethy Franklinovej, ktorá zomrela v auguste roka 2018. Tvorcovia jej part zverili herečke a speváčke Jennifer Hudsonovej.

Táto voľba asi nemohla byť logickejšia. Nielen vzhľadom na talent Hudsonovej, ale tiež hlasový rozsah a schopnosť zhostiť sa jednotlivých speváckych partov približujúc sa čo najviac Franklinovej prejavu. Náznak ukazuje už samotný trailer k filmu Respect, v ktorom práve Hudson spieva rovnomennú skladbu a jeden z najväčších hitov legendárnej soulovej divy.

Speváčka Aretha Franklin na zábere z roku 1975.
Speváčka Aretha Franklin na zábere z roku 1975. Autor: SITA/AP

Ako naznačuje trailer, film sa bude sústreďovať na obdobie štartu Franklinovej kariéry a jej cestu k vydobytiu si pevnej pozície v hudobnej brandži, ale aj v spoločenskej diskusii týkajúcej sa ľudských práv.

Hoci pôvodne mal film prísť do kín už začiatkom októbra, pre pandemické obmedzenia sa jeho uvedenie posunulo o niekoľko mesiacov. V limitovanom počte predstavení snímku uvedú pred Štedrým dňom a následne pôjde do širokej distribúcie v januári budúceho roka. Takto bude splnená podmienka, že sa film môže uchádzať o nominácie v rámci filmových ocenení ako je Zlatý glóbus či Oscar.

Speváčka Aretha Franklin a jej manžel Glen...
Speváčka Aretha Franklin a jej manžel Glen Turman na zábere z roku 1978.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Doug Pizac

Okrem Hudsonovej sa vo filme objavuje množstvo ďalších afroamerických hviezd, medzi nimi napríklad speváčka Mary J. Blige, herečka a speváčka Audra McDonald či herci Forest Whitaker alebo Marlon Wayans.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#trailer #Respect #Jennifer Hudson #biografia #Aretha Franklin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Začnite konzumovať viac zdravých potravín, začnete sa cítiť lepšie a zdravšie.
Svoje návrhy si nechajte...

+ Dávajte si pozor na psychickú únavu, tá je pre telo najhoršia.
Očakávajte poriadne ťažké pracovné obdobie,...