Hudson sa premenila na Arethu Franklinovú: Podoba..? Hlas znie dokonalo!

Filmové snímky o skutočných osobnostiach pravidelne lákajú pozornosť fanúšikov aj kritikov. A pre hlavných predstaviteľov sú často cestou k oceneniam. Dopadne to tak aj v prípade filmu Respect?

02.07.2020 00:00
debata
Herečka a speváčka Jennifer Hudson ako Aretha... Foto: © Quantrell D. Colbert
R 21163 Jennifer Hudson ako Aretha Franklin Herečka a speváčka Jennifer Hudson ako Aretha Franklin na zábere z filmu Respect.

Novinka, ktorej trailer pred pár dňami predstavili oficiálne na kanáli YouTube, zachytáva život slávnej hudobnej ikony – speváčky Arethy Franklinovej, ktorá zomrela v auguste roka 2018. Tvorcovia jej part zverili herečke a speváčke Jennifer Hudsonovej.

Táto voľba asi nemohla byť logickejšia. Nielen vzhľadom na talent Hudsonovej, ale tiež hlasový rozsah a schopnosť zhostiť sa jednotlivých speváckych partov približujúc sa čo najviac Franklinovej prejavu. Náznak ukazuje už samotný trailer k filmu Respect, v ktorom práve Hudson spieva rovnomennú skladbu a jeden z najväčších hitov legendárnej soulovej divy.

Speváčka Aretha Franklin na zábere z roku 1975. Foto: SITA/AP
Speváčka Aretha Franklin na zábere z roku 1975. Speváčka Aretha Franklin na zábere z roku 1975.

Ako naznačuje trailer, film sa bude sústreďovať na obdobie štartu Franklinovej kariéry a jej cestu k vydobytiu si pevnej pozície v hudobnej brandži, ale aj v spoločenskej diskusii týkajúcej sa ľudských práv.

Hoci pôvodne mal film prísť do kín už začiatkom októbra, pre pandemické obmedzenia sa jeho uvedenie posunulo o niekoľko mesiacov. V limitovanom počte predstavení snímku uvedú pred Štedrým dňom a následne pôjde do širokej distribúcie v januári budúceho roka. Takto bude splnená podmienka, že sa film môže uchádzať o nominácie v rámci filmových ocenení ako je Zlatý glóbus či Oscar.

zväčšiť Speváčka Aretha Franklin a jej manžel Glen... Foto: SITA/AP, Doug Pizac
Speváčka Aretha Franklin a jej manžel Glen Turman na zábere z roku 1978. Speváčka Aretha Franklin a jej manžel Glen Turman na zábere z roku 1978.

Okrem Hudsonovej sa vo filme objavuje množstvo ďalších afroamerických hviezd, medzi nimi napríklad speváčka Mary J. Blige, herečka a speváčka Audra McDonald či herci Forest Whitaker alebo Marlon Wayans.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Jennifer Hudson #trailer #biografia #Aretha Franklin #Respect

+ Ostaňte dnes doma a oddýchnite si, potrebujete to.
Využívajte svoje odborne znalosti a osviežte si ich....

+ Nájdite čas na relax, zmierni to stres.
Úspech v podnikaní je blízko, verte svojim schopnostiam....