Koščová sa cíti ako v zoo, Tomeček verí spevu

,,Nedávno som pri bare stretol jednu trúbku," hovorí finalista SuperStar Róbert Mikla. ,,Myslel som si, že už má objednané, tak som spoza jej chrbta poprosil čašníka o tri deci sódy. ,Nie som síce superstar, ale bola som tu prvá!' vyhŕkla na mňa z ničoho nič. A nezabudla sa pochváliť, že je sesternicou akejsi celebrity."

13.02.2005 00:13

,,Úplne ma to zaskočilo. Ospravedlnil som sa a pomyslel si, aká je to chudera. Keby naokolo nestálo toľko ľudí, opľujem ju," opísal svoj zážitok Mikla.

Foťte, ale nekŕmte!
Finalisti súťaže Slovensko hľadá SuperStar veľmi rýchlo spoznávajú šoubiznis. Ich názory naň sa rozchádzajú. Niektorí sú milo prekvapení záujmom fanúšikov, iní sa rozčuľujú nad postojom médií. ,,Zdá sa mi vtipné, že vetu, ktorá je uverejnená v časopise, prvýkrát vyslovím, keď si ju prečítam," hovorí Martina Šindlerová.
Jej kolegyňu Zdenku Prednú zase prekvapuje, ako sa rozchádzajú názory na jednotlivých súťažiacich. ,,Niekto niečo okomentuje ako zlé, ďalšiemu sa to páči. Nikdy však nie je možné vyhovieť všetkým," sťažuje sa Predná.

Podobne uvažuje aj Peter Kotuľa, zdá sa mu to však prirodzené. ,,Ak mi niekto povie, že ma nemá rád, lebo drží palce inému, je to v poriadku," hovorí. ,,Keby som mal všetkých na Slovensku na svojej strane, v SuperStar by som už dávno zvíťazil," smeje sa Kotuľa.

Katka Koščová sa zase v šoubiznise občas cíti ako v zoologickej záhrade. ,,Niekedy sme tu ako v klietke s nápisom: Odfoťte si nás, ale nekŕmte," vysvetľuje svoje pocity. V šoubiznise sa jej však páči. ,,Vôbec to nie je také zlé, ako som si myslela," hovorí.

Spievajte aj vyzerajte
Väčšina finalistov sa zhodne, že v súťaži nestačí mať dobrý hlas. ,,Myslím si, že v SuperStar je rovnako dôležitý výborný spev aj imidž," hovorí Peter Konček. ,,Ak by stačilo dobre spievať, zo semifinálovej päťdesiatky by tu boli iní ľudia," myslí si Katka Koščová. Podľa nej zvíťazí osobnosť so silným vyžarovaním. ,,Musí byť čestný v tom, čo robí, aj v tom, čo hovorí. K spievaniu by sa mal postaviť ako k práci, ktorú miluje a robí pre iných," dodáva.

Miro Jaroš si uvedomuje svoje spevácke nedostatky. Ľudí chce zaujať aj vzhľadom a blízkosťou k publiku. Rovnako však hovorí o hudbe. ,,Dávam do spevu všetko. Potom záleží už len na ľuďoch, nakoľko mi uveria a či ma ešte budú chcieť vidieť a počuť," tvrdí.

Podobný názor má aj Róbert Mikla. ,,Spevácky som na chvoste, pretože môj hlas je obmedzený farbou, rozsahom aj štýlom. Ale fanúšikovia nie sú hluchí, slepí ani mŕtvi. Chcú sa baviť a podľa toho si vyberú," hovorí.

Samo Tomeček s väčšinou svojich kolegov nesúhlasí. ,,Kto si kúpi album, nevidí, či tam umelec poskakuje, robí šou a dáva divákom mikrofón. Počuje iba spev. A o to podľa mňa ide," hovorí dlhovlasý romantik.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky ani v tomto období.
Venujte s tomu čo vás baví, bude sa vám tak pracovať...

+ Energiu vám odoberá váš partner, robte s tým niečo.
Nemračte sa, usmejte sa a všetci vám radi pomôžu....