Najprv otec, teraz manžel! Vetchý si vyskúšal pri Pauhofovej už obe role

23.09.2020 13:25
Herečka Táňa Pauhofová s kolegom Ondřejom...
Herečka Táňa Pauhofová s kolegom Ondřejom Vetchým v novom filme Bábovky. Autor:

Jeden z najočakávanejších českých filmov tohto roka Bábovky, nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru Radky Třeštíkovej, vstupuje tento týždeň do slovenských kín.

V novinke režiséra Rudolfa Havlíka o súčasných partnerských aj rodinných vzťahoch stvárňuje jednu z hlavných úloh Táňa Pauhofová. „Do veľkej miery hovorí aj o nás, o tom ako žijeme. Tým, že je tam veľa príbehov, myslím si, že je veľká šanca sa tam v niečom nájsť. Ono je vždy lepšie sa na to pozrieť zvonku, aj sa na tom zasmiať aj nahnevať. Verím, že môže nakopnúť k tomu, aby človek začal rozmýšľať nad tým, čo môže sám urobiť inak a lepšie,“, uviedla k filmu po utorkovej novinárskej projekcii.

Členka Činohry Slovenského národného divadla (SND) si v novom českom filme zahrala ambicióznu top manažérku Renátu. „Je zameraná na výkon, a uchádza jej všetko to najdôležitejšie hodnotové v živote, pretože sa tak sústreďuje na výsledok, že nevidí proces. Je na seba veľmi prísna, funguje ako stroj a očakáva to aj do ostatných,“ priblížila svoju filmovú postavu Pauhofová.

Herečka
		Táňa Pauhofová s kolegom
		Ondřejom...
Herečka
		Denisa Biskupová na zábere z
		filmu...
+5Herečka Jana Plodková
		s kolegom Markom Taclíkom.

V Bábovkách po 18 rokoch stretla s hereckým kolegom Ondřejom Vetchým. „Je to môj veľmi blízky priateľ, kamarát a veľmi ho obdivujem aj ako herca. Prvýkrát sme sa stretli, keď mi hral ocka vo filme Kruté radosti, mala som 18 rokov. No a po 18 rokoch sme sa stretli ako manželia, dorástli sme do vzťahu a veľmi sme sa tešili z každej minúty, ktorú sme spolu na pľaci strávili,“ prezradila Pauhofová, ktorú nakrúcanie „vzťahových filmov“ zjavne baví: „Bavia ma vzťahy, pozerať sa na ne, skúmať ich, skúmať tú našu osamelosť a to, ako veľmi chceme byť prepojení, ale v konečnom dôsledku sa každý cítime veľmi sám.“

Film je rovnako ako knižná predloha pavučinou postáv so vzájomne prepletenými osudmi. Do filmového scenára sa však zmestilo ‚báboviek‘ menej, film namiesto 12 ženských osudov sleduje sedem. V ďalších hlavných ženských postavách sa predstavia Jana Plodková, Lenka Vlasáková a Bára Poláková. Mužské postavy stvárnili spomínaný Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík a Rostislav Novák.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Táňa Pauhofová #Ondřej Vetchý #filmová premiéra #Bábovky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ So svojim zdravotnými ťažkosťami sa zdôveríte partnerovi, pomôže.
Zvoľnite tempo a...

+ Chcete znížiť hmotnosť, ale na tanier si nakladáte porcie za dvoch.
Podarí sa vám ušetriť...