Vergara pokorila všetky filmové kolegyne! Pri chlapoch jej však milióny nestačia

15.10.2020 10:00

Už niekoľko dní je známy rebríček najlepšie platených herečiek planéty. To, čo významným spôsobom potvrdili časy koronakrízy, ukazujú aj jeho výsledky. Televízia je budúcnosť! A pri platoch si hviezdy neprídu skrátka...

Herečka Sofia Vergara počas štartu 15. série...
Herečka Sofia Vergara počas štartu 15. série šou Amerika hľadá talent v Kalifornii. Autor: SITA/AP, Richard Shotwell

Dôkazom je nepochybne aj prvé miesto TOP 10 najlepšie platených žien z hereckej brandže. Rebríček totiž ovládla Sofia Vergara, hviezda, ktorú svet pozná omnoho viac z televízie než z filmového plátna. Vergara sa ocitla na čele so zárobkom 43 miliónov dolárov, o ktorý sa postarali honoráre za posledné diely projektu Moderná rodina, ale tiež zmluva na porotcovanie v televíznej šou Amerika hľadá talent. Dostala údajne sumu 10 miliónov dolárov za sezónu.

Herečka
		Sofia Vergara volila tmavé pančuchy
		aj...
Herečka
		Gal Gadot v kreácii Givenchy
		Haute...
+7Herečka Angelina Jolie
		a jej adoptívni
		synovia...

Reprezentantkami televízneho priemyslu, ktoré sa ocitli v prvej desiatke, sú tiež herečky Ellen Pompeo (8. priečka), Elisabeth Moss (9. miesto) a Viola Davis (10.). Prvú menovanú so zárobkom 19 miliónov dolárov pravidelne v zozname drží jej rola v seriáli Klinika Grace, za ktorú dostáva skutočne turný zárobok. V prípade Elisabeth Mossovej ide primárne o projekt Príbeh služobníčky, no hviezda zarábala aj na filmovom plátne (napríklad horor Neviditeľný).

Čiastočne sa o dominancii televíznych projektov a peňazí z nich dá hovoriť aj pri herečkách Nicole Kidmanovej (7. miesto) a Meryl Streepovej (24 miliónov), ktoré zarábali aj vďaka projektu HBO – seriálu Veľké malé klamstvá. V ich prípade však nechýbali ani filmové projekty a tiež producentské aktivity.

Herečka Gal Gadot.
Herečka Gal Gadot. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

V prvej trojke po kolumbijskej rodáčke Vergare nasledujú „typicky filmové“ herečky Angelina Jolie (35,5 milióna dolárov) a Gal Gadot (31,5 milióna dolárov). U Jolieovej sa o vysoký zárobok postaralo najmä jej účinkovanie v pokračovaní hitu Vládkyňa zla, v prípade Gadotovej ide o projekty viazané na jej postavu Wonder Woman, ale tiež niekoľko dobre platených reklamných spoluprác s módnymi či kozmetickými značkami.

Herečka Angelina Jolie a jej adoptívni synovia...
Herečka Angelina Jolie a jej adoptívni synovia - Maddox Jolie-Pitt (vľavo) a Pax Jolie-Pitt. Autor: SITA/AP, Nathan Denette

Aj tohtoročný rebríček platov žien v Hollywoode však prilial oheň v búrlivej diskusii o rovných platových podmienkach. Len pre porovnanie, najlepšie zarábajúca Vergara totiž zarobila menej než 8. najlepšie platený herec sveta – Will Smith so 44,5 miliónmi dolárov. Víťaz mužského rebríčka Dwayne Johnson potom počas roka 2020 zarobil takmer dvojnásobok toho, čo jeho ženská kolegyňa – bola to suma 87,5 miliónov dolárov.

TOP 10 najlepšie platených herečiek za rok 2020:

  1. Sofia Vergara – 43 miliónov dolárov
  2. Angelina Jolie – 35,5 miliónov dolárov
  3. Gal Gadot – 31,5 miliónov dolárov
  4. Melissa McCarthy – 25 miliónov dolárov
  5. Meryl Streep – 24 miliónov dolárov
  6. Emily Blunt – 22,5 miliónov dolárov
  7. Nicole Kidman – 22 miliónov dolárov
  8. Ellen Pompeo – 19 miliónov dolárov
  9. Elisabeth Moss – 16 miliónov dolárov
  10. Viola Davis – 15,5 miliónov dolárov

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#zárobok #Sofia Vergara #plat #najlepšie platené herečky #Gal Gadot #Forbes #Angelina Jolie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Chcete znížiť hmotnosť, ale na tanier si nakladáte porcie za dvoch.
Podarí sa vám ušetriť...

+ Nie ste lekár, aby ste si určovali diagnózu, zdravie nie je hazard.
Necháte sa zlákať výhodným nakupovaním...