Princ z Popolušky má 70, ženatý bol štyri razy! Jeho exmanželkou je aj slávna...

26.10.2020 14:30

Herec Pavel Trávníček oslavuje 26. októbra okrúhlu 70-ku.

Herec Pavel Trávníček (70) má na svojom konte vyše stovky filmových a televíznych rolí, v minulosti patril k najobsadzova­nejším českým hercom. Dodnes sa však u väčšiny divákov spája predovšetkým so slávnou filmovou rozprávkou z roku 1973 Tri oriešky pre Popolušku. Práve v nej si zahral rolu princa po boku krásnej kolegyne Libušky Šafránkovej. Nielen spracovanie filmu, pod ktorý je podpísaný režisér Václav Vorlíček, ale bezpochyby aj skvelé obsadenie, urobili z tohto diela priam nesmrteľný kúsok, bez ktorého si celé generácie Čechov a Slovákov nevedia ani len predstaviť Vianoce.

A nielen u nás sa rozprávka dlhodobo teší enormnej popularite. Šafránkovú a Trávníčka milujú aj v Nemecku, práve tam, na zámku Moritzburg, tvorcovia rozprávku nakrútili. Tento kúsok si už zamilovali aj mladšie generácie divákov, pre ktorých je Popoluška dostupná na Netflixe aj Amazone.

Herec Pavel Trávníček s manželkou Monikou.
Herec Pavel Trávníček s manželkou Monikou. Autor: Peter Frolo

Trávníček sa pred kamerami v roli princa ukázal ako 23-ročný a Popoluška bola jeho prvým veľkým filmom ešte počas štúdia na vysokej škole (JAMU). Režisérovi Vorlíčkovi sa Trávníček zapáčil v jednom zo študentských filmov a jeho voľba sa ukázala ako strela do čierneho. Z mladého fešáka, ktorého mama pochádzala zo Slovenska, sa razom stala herecká hviezda, pre svoj vzhľad bol často obsadzovaný aj do rozprávok. Stvárnil však aj mnoho dramatických rolí – Tretí princ (1982), Kukačka v temném lese (1984), O štěstí a kráse (1986), Kouzelnice od křídového potoka (1988) a mnoho ďalších. Výraznú rolu si zahral aj v seriáli Vyprávěj (Česká televize).

Herec Pavel Trávniček na zábere zo seriálu...
Herec Pavel Trávniček na zábere zo seriálu Vyprávěj. Autor: Česká televize

Niekdajší slávny princ z Popolušky sa tešil značnému záujmu fanúšikov, najmä žien. Štyri razy sa oženil, naposledy sa postavil pred oltár v roku 2015. Za manželku si zobral o 35 rokov mladšiu Moniku Fialkovú, rok po svadbe sa dočkali manželia potomka, syna Maximiliána.

Herečka Simona Stašová (v popredí) bola kedysi...
Herečka Simona Stašová (v popredí) bola kedysi manželkou Pavla Trávnička. Autor: SITA, Ján Slovák

Pavel Trávníček bol v minulosti ženatý so Simonou Stašovou, baletkou Evou Štefkovou a Luciou Vrbovou. Z manželstva so Štefkovou má syna Adama, ďalšieho syna, Pavla, mu porodila Helena Dytrtová. S vychytenou českou herečkou Simonou Stašovou (65) žili v manželstve päť rokov, spoločného potomka sa však nedočkali. Pre herca išlo o prvé manželstvo, pre Stašovú bol Trávníček už druhým manželom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tri oriešky pre Popolušku #Pavel Trávniček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Očista tela nie je zbytočná, aj vy sa budete cítiť oveľa lepšie.
Nepodceňujte svojho zamestnávateľa,...

+ Mali by ste brať s vážnosťou riziká striedania partneriek.
Investujte do vzdelania detí, nie sú to...