Výnimočný večer pre Hargašovú i Majtánovú! Nádej prinesú live, ale úplne po novom

27.11.2020 00:00
Moderátorské trio v zložení (zľava) Jarmila...
Moderátorské trio v zložení (zľava) Jarmila Lajčáková-Hargašová, Juraj Bača a Karin Majtánová. Autor:

Súčasná situácia poriadne skomplikovala televíznym tvorcom prácu. Ale keď sa chce, tak sa dá. Dôkazom bude určite aj víkendový charitatívny koncert Noc nádejí, ktorý sa uskutoční v priamom prenose.

Jedna z charitatívnych aktivít, ktorá má miesto na obrazovke RTVS, sa k divákom dostane už túto sobotu. A program, aj napriek spomenutým obmedzeniam, bude viac než bohatý. Diváci sa dočkajú hudobných vystúpení v podaní spevákov nachádzajúcich sa na rôznych miestach v RTVS i mimo nej, tvorcovia ukážu tri emotívne príbehy bežných slovenských rodín a, samozrejme, v rámci prenosu budú predstavená aj darcovia, ktorých financie pomáhajú zachraňovať životy.

Slávnostným galavečerom budú divákov, podobne ako minulý rok, sprevádzať Jarmila Lajčáková Hargašová, Karin Majtánová a Juraj Bača. „Tohtoročný galavečer bude trošku špecifický. Ja sa naň vždy veľmi teším aj kvôli stretnutiu s publikom, ktoré krásne emočne reaguje či už milým úsmevom alebo aj slzičkou v oku. Tentokrát budeme kvôli prísnym pandemickým patreniam s Jarkou v štúdiu bez divákov. Všetci umelci, ktorí pravidelne pridávajú ruku k tomuto krásnemu galavečeru, však budú s nami v spojení na diaľku a pevne verím, že aj to bude mať svoje čaro,“ uviedla pre médiá Karin Majtánová.

Speváčka Kristína počas koncertu Noc nádejí v...
Speváčka Kristína počas koncertu Noc nádejí v roku 2019. Autor: RTVS/Ľubomír Pidaný

„Ak sa dobre pamätám, toto bude moja v poradí už desiata Noc nádejí. Neviem ani spočítať koľko fascinujúcich príbehov som si za tie roky vypočula a koľko vzácnych ľudí som stretla. Každé stretnutie mi prinieslo obrovskú dávku pokory a vďačnosti. Tohtoročný galavečer bude výnimočný už len tým, že sa v súčasnej situácii uskutoční a som presvedčená, že bude ešte zaujímavejší a rôznorodejší. Verím, že napriek tejto situácii alebo práve vďaka nej ho ľudia príjmu s otvoreným srdcom,“ vyjadrila sa tiež Jarmila Lajčáková Hargašová.

Diváci čakajú originálne hudobné vystúpenia, v ktorých sa predstavia Adriana Kučerová, Filip Tůma, Emma Drobná, Martin Chodúr, Dalibor a Rebeka Jenisovci. Formácia Peter Bič Project sa z Košíc spojí so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Miro Jaroš sa na diaľku spojí so svojím trubkárom v Prešove a Miro Žbirka priamo z Prahy taktiež zaspieva so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu pod dirigentskou paličkou Adriana Kokoša.

Účinkujúci na koncerte Noc nádejí v roku 2019.
Účinkujúci na koncerte Noc nádejí v roku 2019.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: RTVS/Ľubomír Pidaný

Cieľom večera je pomoc Transplantačnej jednotke kostnej drene NÚDCH na bratislavských Kramároch, detským onkologickým oddeleniam v Košiciach i Banskej Bystrici a rovnako aj Národnému registru darcov kostnej drene.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #Noc nádejí #Kvapka nádeje #Karin Majtánová #Juraj Bača #Jarmila Lajčáková Hargašová

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, mohlo by sa vám to vypomstiť.
Čaká vás ťažký pracovný týždeň, ale hlavu...

+ Nie je hanba sa s niekým poradiť o ťažkostiach, nemusíte všetko zvládať.
Nezaháľajte, čaká vás veľa...