Práca prezidentky? Na všetko, čo deti zaujíma, odpovie Zuzana Čaputová

29.11.2020 10:30
Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Autor: ,

Školský klub v utorok zavíta do Prezidentského paláca. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vysvetlí deťom, v čom spočíva práca prezidentky.

Interaktívna relácia pre malých školákov z dielne RTVS, Školský klub, zavíta v utorok na návštevu do Prezidentského paláca. Obľúbené televízne vyučovanie predstaví školákom v rámci vlastivedy tému vzniku Slovenskej republiky, štátnosti a úradu prezidenta. Na otázky ohľadom úloh a práce hlavy štátu bude školákom odpovedať priamo prezidentka SR Zuzana Čaputová už v utorok od 9.00 h na Dvojke.

Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej.
Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej. Autor: RTVS

"Každý deň je venovaný inej oblasti – v pondelok slovenský jazyk, každý utorok spoločenskovedné predmety a vlastiveda, v stredu matematika a štvrtok je venovaný prírodovedným predmetom,“ upresňuje priebeh vyučovania šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

Utorkové vysielanie v rámci spoločenskovedných predmetov a vlastivedy bude v tomto týždni venované vzniku Slovenskej republiky, jej histórii a vývoju, téme štátnosti a v neposlednom rade aj úlohe prezidenta. Pri tejto príležitosti sa tvorcovia Školského klubu rozhodli nechať odpovede na detské otázky pre tú najpovolanejšiu – prezidentku SR Zuzany Čaputovú. Tá privíta zvedavých školákov priamo v Prezidentskom paláci a predstaví im úrad prezidenta.

Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej.
Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej. Autor: RTVS

"Rada som podporila túto iniciatívu. Je nesmierne dôležité, aby už žiaci základných škôl mali možnosť pochopiť, ako funguje štát a jeho inštitúcie, pretože raz budú oni rozhodovať o budúcnosti našej krajiny,“ vyjadrila sa prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej.
Deti na návšteve u prezidentky Zuzana Čaputovej. Autor: RTVS

Vzdelávanie počas pandémie je podľa prezidentky obrovskou výzvou: "Veľmi si vážim prácu, úsilie a trpezlivosť učiteľov, rodičov aj samotných detí. Kríza nás naučila, že je možné zredukovať vzdelávací obsah podľa toho, čo je najpodstatnejšie a že vzdelávacie metódy možno do určitej miery prispôsobiť novým technológiám. Ukazuje sa však aj to, aký veľmi dôležitý je pre žiakov a študentov sociálny kontakt s rovesníkmi a učiteľmi v škole pre ich akademické napredovanie ako aj duševné a fyzické zdravie. Preto verím, že situácia umožní, aby sa žiaci mohli čo najskôr vrátiť do škôl,“ dodala prezidentka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

12 debata
Viac na túto tému: #Zuzana Čaputová #RTVS

+ Jedzte viac rýb a zeleniny, prospeje vám to.
Nebuďte stále zo všetkého otrávený, ľudia si myslia, že vás...

+ Pite dostatočné množstvo tekutín, je to veľmi dôležité.
S cvičením začínajte pomaly, inak by ste si mohli...