Zahrá si Dianu vo filme! Kristen Stewart priznáva, že jej veľmi pomohol seriál

01.12.2020 11:30

S príbehmi o osudoch princeznej Diany sa roztrhlo vrece. Po poslednej série The Crown sa už mnohí tešia na novinku pod názvom Spencer, v ktorej slávnu členku kráľovskej rodiny stvárni Kristen Stewart.

Herečka Kristen Stewart pózuje na premiére v...
Herečka Kristen Stewart pózuje na premiére v šatách Thom Browne. Autor: SITA/AP, Joel C Ryan

Film Spencer síce nepríde do kín skôr ako budúci rok, niekdajšia hviezda ságy Twilight však už naznačila, že sa zodpovedne pripravuje na filmovú úlohu. A má ochranárske pocity voči postave zosnulej matky princa Williama a princa Harryho.

„Bola som veľmi mladá, keď zomrela,“ uviedla Stewart (v skutočnosti mala v čase smrti princeznej Diany len 7 rokov). „Netušila som vtedy, čo sa deje. Ale pociťujem v sebe potrebu obrániť ju. Bola taká mladá, keď odišla,“ pokračovala americká herečka.

Pre magazín The Wrap priznala, že si pozrela celú novú sériu projektu The Crown, v ktorom jednu z hlavných línií tvorí práve tá s Dianou. Stvárnila ju britská herečka Emma Corrin.

Hoci kopírovať ju neplánuje, veľmi jej vraj pomohla v tom, ako sa k úlohe postaviť. „Cítim emočné pripútanie sa k týmto postavám a nosím v sebe to nadšenie, že mám k jednotlivým postavám konkrétne emócie. To hovorí ku cti celého seriálu,“ komentovala Stewart.

Spokojná je, že príbeh filmu Spencer sa neprekrýva s dianím toho, čo mohli vidieť diváci Netflixu v The Crown. „Našťastie sa časovo neprekrývajú a tiež historicky a tonálne sú veľmi odlišné, takže som s nimi naozaj v pohode,“ uviedla Stewart. Film Spencer bude zachytávať údajne len tri dni, ktoré zobrazujú vianočné sviatky kráľovskej rodiny na usadlosti Sandringham, počas ktorých si princezná Diana uvedomila, že sa musí s Charlesom rozviesť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #Spencer #nakrúcanie #Kristen Stewart

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, mohlo by sa vám to vypomstiť.
Čaká vás ťažký pracovný týždeň, ale hlavu...

+ Doprajte si prechádzku v prírode osamote a popremýšľajte o tom čo vás trápi.
V práci budete mať dnes...