Británia žiada Netflix o označenie seriálu Koruna za fikciu. Hnevá sa aj Dianin brat

Britský minister kultúry Oliver Dowden plánuje požiadať spoločnosť Netflix, aby pri seriáli Koruna (The Crown) zreteľne uviedla informáciu, že sa jedná o fikciu.

30.11.2020 11:31
Herečka Emma Corrin ako princezná Diana na... Foto: ,
Herečka Emma Corrin ako princezná Diana na zábere zo seriálu The Crown.

Mladá generácia by sa inak podľa ministra mohla mylne domnievať, že príbeh britskej kráľovskej rodiny zobrazený v seriáli zodpovedá skutočnosti, napísali britské médiá. „Je to pekne spracovaná fikcia, rovnako ako u iných televíznych produkcií by mal Netflix veľmi jasne na začiatku povedať, že to nie je viac než to,“ uviedol minister Dowden v rozhovore s denníkom.

Seriál Koruna doteraz žal ohlas u odbornej i širokej verejnosti, získal tri Zlaté glóbusy a desať cien. Podľa Netflixu ho videlo viac ako 70 miliónov domácností. Ústredným motívom štvrtej série, ktorá sa vysiela už dva týždne, je stretnutie a svadba princa Charlesa a princeznej Diany.

Herečka
		Emma Corrin ako princezná Diana na...
Herec Josh
		O'Connor na zábere zo seriálu The...
+6Herečka Emma Corrin ako
		princezná Diana na...

Seriál následníka trónu zobrazuje ako chladného a neverného muža, píše agentúra AFP. Charlesov popis v seriáli uvádza na pravú mieru Penny Junor, ktorá nedávno napísala biografiu princa Charlesa. „Bol pravdepodobne občas trochu necitlivý, ale domnievam sa, že nikdy nebol arogantný alebo ľahostajný. Myslím, že sa naozaj snažil, aby jeho manželstvo fungovalo,“ uviedla Junor podľa AFP.

Podobnú požiadavku na označenie za fikciu nedávno vzniesol tiež brat princeznej Diany, Charles Spencer. Kritiku zožala tiež napríklad nepresná farba Dianiných šiat alebo zlá rybárska technika princa Charlesa, píše denník. Internetová televízia Netflix podľa agentúry AFP aj britských médií odmietla kauzu komentovať.

Pred rokom, pri uvedení tretej série rovnakého seriálu, sa proti jeho obsahu ohradil bývalý tlačový hovorca kráľovnej Alžbety II. Dickie Arbiter. Dej seriálu vtedy označil za „nevkusný a nepodložený“, píše AFP.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #The Crown #seriál #netflix #fikcia

+ Večer sa určite neprejedajte, bolo by vám ťažko aj na druhý deň.
Nerozprávajte v práci veľa, vašim kolegom to...

+ Nemajte strach z lekárov, chcú vám len dobre, počúvajte ich aspoň raz.
Ak začínate mať odpor k práci, zoberte si...