Po prezidentke Čaputovej deti vyspovedajú ministerku kultúry aj rozprávkovú Johanku

05.12.2020 00:00
32 JOHANKINO TAJOMSTVO
Rozprávka Johankino tajomstvo s Dominikou Morávkovou-Zeleníkovou a Emíliou Vášáryovou. Autor:

Interaktívna relácia pre malých školákov Školský klub sa počas najbližšieho utorka, bude venovať téme kultúra.

Deťom na ich zvedavé otázky bude odpovedať ministerka kultúry SR Natália Milanová, ale aj programový riaditeľ RTVS a režisér Anton Šulík a herečka Dominika Morávková-Zeleníková.

Druhá vlna pandémie na Slovensku spôsobila opäť zatvorenie niektorých škôl. Na obrazovky RTVS sa tak vrátil obľúbený Školský klub, ktorý prináša malým školákom interaktívne vyučovanie v súlade s učebnými osnovami. To prebieha v 60-minútových blokoch od pondelka do štvrtka vždy o 9.00 h. na Dvojke.

Školský klub privíta aj ministerku kultúry SR...
Školský klub privíta aj ministerku kultúry SR Natáliu Milanovú. Autor: RTVS

„Školský klub prináša na obrazovky RTVS interaktívny a zábavný spôsob, ako sa niečo nové a zaujímavé dozvedieť aj mimo školy, ktoré sú teraz zatvorené. Každý deň je v rámci televízneho vyučovania venovaný inej oblasti,“ vysvetľuje opätovné zaradenie relácie do vysielania šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.

Utorkové vysielanie bude v tomto týždni venované kultúre, konkrétne fungovaniu divadla, filmu, rozhlasu a televízie. V televíznom štúdiu sa malí školáci stretnú s tými najpovolanejšími zástupcami kultúry. O kultúre budú okrem iných rozprávať aj s ministerkou kultúry SR Natáliou Milanovou.

„Je nesmierne dôležité, aby sme deti viedli ku kultúre už od malička. Netreba preto veľa, veď umenie nás v najrozličnejších formách obklopuje v podstate už od narodenia. Je úlohou nás dospelých, aby sme ho deťom pomáhali nachádzať a odhaľovať jeho čaro. Čím lepšie nám to pôjde, tým širší bude ich rozhľad, tým citlivejšie bude ich vnímanie sveta, tým tvorivejší a naplnenejší bude ich život,“ vyjadrila sa ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Celý proces tvorby inscenácie priblížia v Školskom klube programový riaditeľ RTVS a režisér Anton Šulík a herečka Dominika Morávková-Zeleníková, ktorú detskí diváci poznajú ako Johanku z obľúbenej rozprávky Johankino tajomstvo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Školský klub #Natália Milanová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dobrú náladu vám nikto nezoberie, ak si ju sami nedáte.
Pravidlá na cestách dodržiavajte, inak hrozí...

+ Prospelo by vám viac relaxu, urobte si deň voľna a oddychujte.
Nežeňte sa bezhlavo za niečím, len preto,...