Zomrela niekdajšia Bond-girl, herečka Tanya Roberts! Zahrala si po boku Rogera Moora

, 04.01.2021 08:44

Herečka Tanya Roberts, ktorá sa v roku 1985 objavila v úlohe Bond-girl, zomrela vo veku 65 rokov.

Rodáčka z Bronxu zomrela 3. januára po krátkom pobyte v nemocnici Cedar-Sinar v Los Angeles, ako pre portál TMZ potvrdil jej dlhoročný priateľ a hovorca, Mike Pingel.

Roger Moore a  Tanya Roberts v bondovke z roku...
Roger Moore a Tanya Roberts v bondovke z roku 1985 Vyhliadka na smrť. Autor: Profimedia

65-ročná Roberts sa ešte na Štedrý večer vybrala so svojimi psami na prechádzku, o niečo pozdejšie doma skolabovala, následne bola prevezená do nemocnice. Presná príčina smrti zatiaľ nie je známa.

Tanya Roberts na zábere z roku 2007.
Tanya Roberts na zábere z roku 2007. Autor: SITA/AP, Jae C. Hong

Hovorca zdôraznil, že hoci Tanya Roberts musela byť napojená na ventilátor, jej smrť pravdepodobne nesúvisí s ochorením Covid-19. Pred kolapsom vyzerala 65-ročná žena zdravo a so svojimi fanúšikmi dokonca pravidelne absolvovala video-rozhovory.

V 80-tych rokoch sa Tanya Roberts, vlastným menom Victoria Leigh Blum, predviedla ako Julie Rogers (1980–1981) v kultovej sérii „Charlieho anjeli“. V roku 1981 sa vyzliekla pre titulku magazínu Playboy. O pár rokov neskôr hrala hlavnú rolu vo filme Sheena (1984) a objavila sa v mnohých ďalších snímkach.

Roger Moore, Tanya Roberts (vľavo) a Grace...
Roger Moore, Tanya Roberts (vľavo) a Grace Jones v bondovke Vyhliadka na smrť (A View to a Kill). Autor: SITA/AP

Jej najslávnejšou úlohou bola bondovka Vyhliadka na smrť (A View to a Kill) po boku Rogera Moora, kde stvárnila Bond-girl Stacey Stuttonovú. Naposledy hrala Tanya Roberts v seriáli Tie roky sedemdesiate…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#úmrtie #Tanya Roberts
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku